Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Sw0rdf1sh

Recommended Posts

Έχεις κάποιο θέμα με τη βάση δεδομένων. Δεν εγκαθίσταται σωστά για να μην σου εμφανίζει την επιπλέον επιλογή. Διέγραψε τη βάση και ξαναβάλτην.

Ο μοναδικός λόγος είναι αυτός. Δεν βρίσκει τη συγκεκριμένη επιλογή στη βάση.

Το chem-lab έχει σε αυτά τα σημεία ακριβώς τον ίδιο κώδικα με το github.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για όσους θέλουν γρήγορα χωρίς εγκατάσταση να δουν το λογισμικό έχω ανεβάσει Portable έκδοση (προεγκατεστημένη και έτοιμη προς χρήση) ΕΔΩ.

Τρέχει μέχρι και σε στικάκι (απλά πιο αργά). Το προτιμότερο είναι να το βάλετε κάπου στο δίσκο.

 

Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να αποσυμπιέσετε το rar, να τρέξετε το UwAmp.exe και να πάτε στο browser στο http://localhost/kenakv5/

 

:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σημειώνω ότι οτιδήποτε πρόβλημα είχα εγω προσωπικά ανωτέρω (μάλλον με λάθος εγγραφή της βάσης) λύθηκε με την portable version του προγράμματος! Δοκιμάστε αυτήν αν δεν λειτουργεί κάτι με τη manual εγκατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ελπίζω να μη βγαίνω εκτός θέματος...χρησιμοποίησα τους υπολογισμούς του la kenak για β.α. λέβητα καυστήρα. Εγώ έχω κεντρικό λέβητα πετρελαίου με φύλλο ελέγχου.

Στην αρχή λοιπόν μας ζητάει την ισχύ Pn.... εγώ ξέρω ότι η ονομαστική ισχύ από το φύλλο συντήρησης είναι η Pm....

Μετά για τον υπολογισμό του ng1 έχει τον τύπο: Pm=Pn x ΝsΚΘ 

και αυτό το Pm συγκρίνει με το Pgen, ενώ εγώ ξέρω ότι συγκρίνουμε την ονομαστική ισχύ από το φύλλο του λέβητα με το Pgen..

Κάνω λάθος? Δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά? 

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογισμος δεν υπολογιζει αυτη τη στιγμη την pm απο παροχη μπεκ. Θα προστεθει συντομα και νεο πεδιο για την pm.

Αν εχεις φυλλο ελεγχου δεν επιλεγεις κατι στα σημεια τα 1α (δηλαδη nsαθ και ΣΜΘΔ).

Για να εχει τον τυπο που λες εκει εχεις επιλεξει και τις 2 πρωτες επιλογες (σα να μην ειχες φυλλο και να ειχες σημανση απο 811).

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Η portable εκδοση ενημερωθηκε παλι στο sourceforge καθως δεν εδινε τη δυνατοτητα προσθηκης νεας μελετης (μετα απο δοκιμες του anonymous77777):

Http://sourceforge.net/projects/lakenak/files/

Link to comment
Share on other sites

Sw0rdf1sh καταρχήν είσαι παλικάρι.  :smile:

επιτέλους συνδέθηκα.

με ποιον τρόπο η τιμή που δίνω στο πεδίο  " ngm από φύλλο ελέγχου λέβητα" , θα ληφθεί υπόψη στους υπολογισμούς?

ότι τιμή κι αν εισάγω δεν την "παίρνει" το δίπλα κουτάκι.

εδιτ: άκυρο το ερώτημα, πρέπει να επιλέξω και τί λέβητα έχω (συνήθη, χωρίς στοιχεία κλπ ) ώστε να πάρει από πιν 4.2.γ την τιμή ngo και επειτα να γίνει το γινόμενο nsκθ  = ngm * ng0.

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά τα χεις και στο chem-lab.gr.

Αυτό που σου δίνει η portable είναι να στήσεις ολόκληρο κτίριο (για μελέτη ή απλό xml).

Κάντε δοκιμές και ότι δείτε το διορθώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 20/3/2018 at 4:13 ΜΜ, Sw0rdf1sh said:

Για όσους θέλουν γρήγορα χωρίς εγκατάσταση να δουν το λογισμικό έχω ανεβάσει Portable έκδοση (προεγκατεστημένη και έτοιμη προς χρήση) ΕΔΩ.

Τρέχει μέχρι και σε στικάκι (απλά πιο αργά). Το προτιμότερο είναι να το βάλετε κάπου στο δίσκο.

 

Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να αποσυμπιέσετε το rar, να τρέξετε το UwAmp.exe και να πάτε στο browser στο http://localhost/kenakv5/

 

:)

Χρόνια πολλά.

Κατέβασα την Portable έκδοση, αποσυμπίεσα το rar, έτρεξα το UwAmp.exe, αλλά στον browser το http://localhost/kenakv5/   με βγάζει σε κενή σελίδα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.