Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράταση πληρωμής προστίμου 3843


ssouanis

Recommended Posts

Θα μας χαζέψουν τελείως!!! Να πάνε να πνιγούνε όλοι τους!!! Δεν είναι κατάσταση αυτή!!!

 

Πελάτης μου πήρε σήμερα 9/2/12 το πρόστιμο ,επάνω στο χαρτί υπολογισμού γράφει οτι η 1η δόση επρεπε να καταβληθεί μέχρι 30-10-11 και αναμένω ακόμα 10 φακέλους να υπολογιστούν....

 

Ρώτησα τον υπάλληλο ποτε πρέπει να πληρώσει 1η δόση και είπε μέχρι τις 15 Φεβρουαρίου!!!Απο που και ως που??!?!?!Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά ρεεεεεεε!!!!!!!!!!!!

 

Βγήκε κάτι άλλο επίσημα?Απ οτι είδα στο ΥΠΕΚΑ πρέπει να αποληρωθεούν τα πρόστιμα για κατοικία μέχρι 28/10/12...αυτό ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει επισημα για το πότε π΄ρεπει να πληρωθει η πρώτη δόση εστω με πρόστιμο για αυτούς που ειχαν από περυσι κάνει ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Οταν γίνει ΦΕΚ ο νέος νόμος θα ισχύσουν επίσημα και οι παρατάσεις του 3843.Δειτε το στο άρθρο 51.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γειά σας! Γνωρίζει να μου πει κάποιος αν ανεξαρτήτως ημερομηνίας υποβολής φακέλου για την υπαγωγή στη ρύθμιση του νόμου 3843 η τελική προθεσμία πληρωμής και της τελευταίας δόσης του προστίμου για ακίνητα κατοικίας είναι 28-10-2012?

Είναι σίγουρο αυτό?Ρωτάω γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που υπέβαλλαν φάκελο από Δεκέμβριο του 2010 μέχρι και Δεκέμβριο του 2011. Είναι επείγον...Γι' αυτό αν μπορούσε καποιος να μου απαντήσει θα με βοηθούσε πάρα πολύ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Προθεσμία πληρωμής τελευταίας δόσης ειδικού προστίμου. για κατοικία 28.10.2012, για άλλη χρήση 28.12.2012

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

SSouanis σε ευχαριστω για την απαντηση, γιατι ο πελατης μου

ζηταει τι γινεται σε περιπτωση αρνησης πληρωμης των προστιμων, αν

μπορω να τα βαλω στον 4014.

 

Δηλ να ξαναξεκινησω ολη τη δουλεια απο την αρχη για 23 περιπτωσεις παραβιασης 3843

Πραγμα που ΔΕΝ θα κανω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πληρωθούν οι δόσεις στην ώρα τους, προβλέπεται προσαύξηση της τάξεως του 1% επί του συνόλου των δόσεων που οφείλονται (αν θυμάμαι καλά) για κάθε μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.