Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράταση πληρωμής προστίμου 3843


ssouanis

Recommended Posts

Σήμερα που μίλησα με πολεοδομία Θέρμης Θεσσαλονίκης, με περισσή ευγένια μου είπανε.

 

1. Δεν έχουμε καμία οδηγία από το Υπουργείο για παράταση της καταληκτικής ημερομηνίας πληρωμής της 31/05/2013

2. Δεν έχουμε καμία επίσημη ενημέρωση για το νέο νόμο.

3. Δεν έχουμε καμία επίσημη ενημέρωση για το αν κρίθηκε αντισυνταγματικός ο νόμος.

4. Δεν μπορώ να σας προτείνω τι να κάνετε γιατί θα ήταν καθαρά προσωπική μου εκτίμηση.

 

Μου ευχήθηκε στο τέλος και "καλή ευκολία" και είμαι και εγώ ακόμα διστακτικός στο να πληρώσω για κάτι το οποίο δεν ισχύει αυτή τη στιγμή μετά την πρωτόδικη αποφαση του ΣτΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ισχύει τέτοια προσάυξηση...

Ν.4014/2011, Άρθρο 24, Παρ.8γ...

 

Τωρα τι πραγματικα θα ισχυσει ενας Θεος ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που μίλησα με πολεοδομία Θέρμης Θεσσαλονίκης, με περισσή ευγένια μου είπανε.

 

1. Δεν έχουμε καμία οδηγία από το Υπουργείο για παράταση της καταληκτικής ημερομηνίας πληρωμής της 31/05/2013

2. Δεν έχουμε καμία επίσημη ενημέρωση για το νέο νόμο.

3. Δεν έχουμε καμία επίσημη ενημέρωση για το αν κρίθηκε αντισυνταγματικός ο νόμος.

4. Δεν μπορώ να σας προτείνω τι να κάνετε γιατί θα ήταν καθαρά προσωπική μου εκτίμηση.

 

Μου ευχήθηκε στο τέλος και "καλή ευκολία" και είμαι και εγώ ακόμα διστακτικός στο να πληρώσω για κάτι το οποίο δεν ισχύει αυτή τη στιγμή μετά την πρωτόδικη αποφαση του ΣτΕ.

 

Μια χαρά σου τα είπανε..... Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λένε....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σου τα είπανε..... Ακριβώς έτσι είναι όπως τα λένε....

:lol:  :lol:  :lol:

Και δεν είναι απίθανο να απάνταγαν τα ίδια ακόμη και να είχαν οδηγίες, ενημερώσεις κλπ.!

Edited by gp1
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

:lol:  :lol:  :lol:

Και δεν είναι απίθανο να απάνταγαν τα ίδια ακόμη και να είχαν οδηγίες, ενημερώσεις κλπ.!

 

Άσχετο με το topic αλλά άκουσα σήμερα την εξής κουβέντα από υπάλληλο Πολεοδομίας "Να κάτσετε να διαβάσετε και οι μηχανικοί κανένα νόμο και καμία εγκύκλιο και να μην τα περιμένετε όλα από εμάς..."

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια με αυτά που μας είπε ο Καλαφάτης μας συμφέρει να μήν τρέξουμε να αποπληρώσουμε τις δόσεις του 3843 μέχρι την 31/5 και να περιμένουμε αν καταλάβα καλά...δεν θα υπάρχει πρόβλημα για τους ιδιοκτήτες που δεν έχουν ολοκληρώσει τις δόσεις του 3843 έτσι???...ακόμα και μετά την καταλητική ημερομηνία 31/5 !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να είναι έτοιμοι και αποφασισμένοι να πληρώσουν (πιθανότατα αρκετά παραπάνω χρήματα) και να ενταχθούν στον καινούργιο νόμο. Ναι τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το topic αλλά άκουσα σήμερα την εξής κουβέντα από υπάλληλο Πολεοδομίας "Να κάτσετε να διαβάσετε και οι μηχανικοί κανένα νόμο και καμία εγκύκλιο και να μην τα περιμένετε όλα από εμάς..."

Περνάς ωραία δλδ εκεί που πηγαίνεις.

Έχετε χαβαλέ.

Να μας πεις σε ποια ΥΔΟΜ πηγαίνεις να ερχόμαστε και εμείς να το ρίξουμε και εμείς στον σορολόπ.

Link to comment
Share on other sites

Ένας δικός μου πλήρωσε:

1. χθες το βράδυ (22:00) μέσω ebanking

2. όλο το ποσό που απέμενε (7-8 δόσεις) με μία κατάθεση.

 

Για φάπες με βλέπω στην ΥΔΟΜ όταν πάω για περαίωση...

 

Του είπα μόνο να πάει τη Δευτέρα το πρωί στην ΕΤΕ να του σφραγίσουν την κίνηση,

αν γίνεται να φαίνεται ότι καταχωρήθηκε την 31.05...

 

Καλό μήνα να έχουμε και καλό καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.