Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

σε υπαγωγη την εχω τη δηλωση...Δηλαδη αν την προχωρήσω θα λυθει το πρόβλημα και θα μπορω να ανοιξω την βεβαιωση?

 

μπηκα και απο αλλον υπολογιστη αλλα τιποτα...τα ιδια..

 

Ε...κάτι θα γίνει..... :shock: !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας , για βεβαιωση αδομητου που εξεδωσα ο ιδιος για αγροτεμαχιο ιδιοκτησιας μου που προκειται να πουλησω, η συμβολαιογραφος εξεφρασε αντιρρησεις σχετικα με το αν μπορω να προσκομισω βεβαιωση για ακινητο που μου ανηκει. Ξερει καποιος κατι για αυτο?

 

Δεν αναρτούμε το ίδιο ερώτημα σε παραπάνω από ένα θέμα καθώς δημιουργούμε σύγχυση στους συμμετέχοντες και διαμοιρασμό των απαντήσεών τους. Τα υπόλοιπα μηνύματα θα διαγραφούν.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Ευχαριστώ, danaikaterina

Edited by danaikaterina
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ούτε ίσχυσε ποτέ το ασυμβίβαστο περί συγγένειας κλπ για τις εντάξεις στους διάφορους νόμους αυθαιρέτων

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου και γενικά μιλώντας, η ιστορία του ασυμβίβαστου είναι κάτι που θα πρέπει να καταργηθεί για τους μηχανικούς, όπου ακόμη υπάρχει. Ο μηχανικός έχει όλες τις συνέπειες του νόμου για το αν κάνει πλημμελώς τη δουλειά του λόγω πιθανής μεροληψίας υπέρ κάποιου σε μια μελέτη και συνεπώς γι αυτόν πάντοτε υπάρχουν κυρώσεις. Θεωρώ ότι το ασυμβίβαστο στερεί την ελεύθερη άσκηση του επαγγέλματος κάτι που ενδεχομένως να απαγορεύεται και από διατάξεις και αποφάσεις της ΕυρωπαΙκής Ένωσης και διατάξεων των δικαιωμάτων του ανθρώπου.

Για το ερώτημα του συναδέλφου ισχύει ότι αναφέρει ο συνάδελφος ΚΑΝΑ (με τις καλημέρες μου)--"Δεν ισχύει ούτε ίσχυσε ποτέ το ασυμβίβαστο περί συγγένειας κλπ για τις εντάξεις στους διάφορους νόμους αυθαιρέτων"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα συνάδελφοι.

Πελάτης έχει τακτοποιήσει ημιυπαίθριο με με τον ν. 3843. Μου ζητάει βεβαίωση για μεταβίβαση με βάση τον ν. 4495. Είδα πως στο 4495 υπάρχει διαδικασία καταβολής 100€ για την οριστική εξαίρεση από κατεδάφιση. Είναι απαραίτητο να την πραγματοποιήσω για να βγάλω τη βεβαίωση κατά τη γνώμη σας ή αρκεί να γράψω στην τεχνική έκθεση πως έχει γίνει τακτοποίηση με τον ν, 3843 κ.τ.λ. ;

Edited by Beleriant
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συνάδελφοι , σε Αγροτεμαχιο υπάρχει Πηγαδι πέτρινο για το οποίο έχω στα χέρια μου τον αριθμό ΕΜΣΥ. Δίνω βεβαίωση αδόμητου ή να χρεώσω  έναν αναλυτικό ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.