Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

Gamvro η κάτοψη έχει σφραγίδα ότι συνοδεύει την υπ'αριθμ. ταδε έγκριση εργασιών μικρής κλίμακας, έχει επισυναφθεί στον φάκελο της αρχικής άδειας και έχει πρόσφατα θεωρηθεί ως ακριβές αντίγραφο.

Αυτό που εικάζω είναι ότι δεν έπιλέχθηκε η λύση της τακτοποίησης διαμερισμάτωσης με τον Ν.4014/11 το 2012 ως πιό ακριβή καθότι πληρώνεται και παράβολο και αμοιβή μηχανικού ενώ στην περίπτωση της μικρής κλίμακας μόνο η αμοιβή του μηχανικού.Αλλά από την άλλη βέβαια δεν είναι καθόλα νόμιμο το ακίνητο . Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

για τη βεβαίωση που ειναι απαραιτητη για τα συμβόλαια για την πωληση αυθαιρετου που χει ρυθμιστει με Ν,4178/13. Παω στο λογισμικο στην καρτέλα πρόσθετα στοιχεία στο αριστερο pdf κάτω από την ημερομηνία αυτοψίας. Σωστά?

Ομως δε μου βγαζει χεράκι για να το ανοίξω...Γιατί συμβαίνει αυτό? Χρειάζεται να έχω κάνει κάτι αλλο πριν?

Link to comment
Share on other sites

....

Ομως δε μου βγαζει χεράκι για να το ανοίξω...Γιατί συμβαίνει αυτό? Χρειάζεται να έχω κάνει κάτι αλλο πριν?

αυτο με το χεράκι θεϊκή περιγραφή....

 

και μιας και είμαστε στα χεράκια για τσέκαρε αν το χεράκι πληρωμής του προστίμου που είναι? >30% του συνολικού ποσού ή όχι ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κλείστε τα παλιά θέματα για βεβαιώσεις...! Υπάρχει νέο θέμα στον 4178.

 

Υ.Γ. Επι της ουσίας της ερώτησης...έχεις κάνει περαίωση στη δήλωση σου ή απλά υπαγωγή ?!

Link to comment
Share on other sites

σε υπαγωγη την εχω τη δηλωση...Δηλαδη αν την προχωρήσω θα λυθει το πρόβλημα και θα μπορω να ανοιξω την βεβαιωση?

 

μπηκα και απο αλλον υπολογιστη αλλα τιποτα...τα ιδια..

Edited by anpap
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.