Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Τι να πω ρε συ... αυτοί είναι ικανοί να μην ζητήσουν και τίποτα, αλλά να πουν ότι θα ελεγχθούμε από τους "ελεγκτές δόμησης" !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι να πω ρε συ... αυτοί είναι ικανοί να μην ζητήσουν και τίποτα, αλλά να πουν ότι θα ελεγχθούμε από τους "ελεγκτές δόμησης" !!!

και εγω αυτό πιστέυω..

Link to comment
Share on other sites

Για τις δηλώσεις πυ υποβλήθηκαν μέχρι 30/11/2012, όπου κανονικά έχει λήξει ο χρόνος υποβολής των στοιχείων του β' μέρους (σχέδια και λοιπά έγγραφα)

τί ισχύει τελικά:

έπρεπε να δηλώσουμε ότι τα έχουμε στην κατοχή μας και να προχωρήσουμε σε τελική υποβολή;

ή

μπορούμε να περιμένουμε να ανοίξει το σύστημα και να ανακοινωθεί αναλυτικά το είδος και η μορφή αυτών των στοιχείων που θα υποβληθούν τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε συ... αυτοί είναι ικανοί να μην ζητήσουν και τίποτα, αλλά να πουν ότι θα ελεγχθούμε από τους "ελεγκτές δόμησης" !!!

και εγω αυτό πιστέυω..

 

Δεν πρόκειται να γίνει αυτό, διότι κάποιος πρέπει να τους πληρώσει!

Το πιθανότερο να ξεμπερδεύουμε με "απλά" πράγματα....

 

Για τις δηλώσεις πυ υποβλήθηκαν μέχρι 30/11/2012, όπου κανονικά έχει λήξει ο χρόνος υποβολής των στοιχείων του β' μέρους (σχέδια και λοιπά έγγραφα)

τί ισχύει τελικά:

έπρεπε να δηλώσουμε ότι τα έχουμε στην κατοχή μας και να προχωρήσουμε σε τελική υποβολή;

ή

μπορούμε να περιμένουμε να ανοίξει το σύστημα και να ανακοινωθεί αναλυτικά το είδος και η μορφή αυτών των στοιχείων που θα υποβληθούν τελικά;

 

Τίποτα, απλώς περιμένουμε να ...δεήσουν!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως όταν πρόκειται για μεταβίβαση η κάτι τέτοιο να καλείτε ελεγκτής για τον έλεγχο ώστε να πάρει το αυθαίρετο την τελική περαίωση να πληρώνονται απο τον ιδιοκτήτη και αν βρει ο ελεγκτής λάθη να μπορούν να διορθωθούν χωρίς συνέπειες έτσι όλοι να ειναι ευχαριστημενοι...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως όταν πρόκειται για μεταβίβαση η κάτι τέτοιο να καλείτε ελεγκτής για τον έλεγχο ώστε να πάρει το αυθαίρετο την τελική περαίωση να πληρώνονται απο τον ιδιοκτήτη και αν βρει ο ελεγκτής λάθη να μπορούν να διορθωθούν χωρίς συνέπειες έτσι όλοι να ειναι ευχαριστημενοι...

 

και εγώ αυτή την εντύπωση έχω πλέον...στις μεταβιβάσεις θα γίνονται και οι έλεγχοι (δειγματοληπτικά φυσικά) και πάπαλα....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Didonis και sagiasd για τις απαντησεις.

Εχω κουραστει τοσο πολυ απο αυτην την κατασταση και απογοητευτει γενικα που δεν παρακολουθω καθε μερα τα θεματα :sad:

Link to comment
Share on other sites

οι αεροφωτογραφίες είναι υποχρεωτικές???

απο τον ΟΚΧΕ?

τι άλλο θεωρούμε ως σύννομο για την απόδειξη παλαιότητας της αυθαιρεσίας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.