Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Να εξουσιοδοτηθείς από τον ιδιοκτήτη, να κάνεις τη δήλωση, να πληρώσει ο ιδιοκτήτης, να του δώσεις τα έγγραφα της περαίωσης.

Εάν στο ενδιάμεσο όλων αυτών πληρωθείς κιόλας, είσαι έτοιμος ... 8-)

 

 

Η εξουσιοδότηση δεν θα γίνει στο όνομα μου, αλλα σε εναν αλλον συναδελφο, αλλα εγω θα φτιαξω τα χαρτια για την τακτοποιηση.

Η δήλωση που μου αναφέρεις τι δήλωση είναι?

Και τα εγγραφα της περαίωσης?

 

Συγμωμη αν γίνομαι κουραστικη, αλλα τωρα μαθαινω. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι,είναι μια περίπτωση ιδιοκτήτη όπου η αυθαίρετος ιδιοκτησία είναι η μοναδική στο όνομα του.Το αν είναι κύρια καθορίζεται από το Ε1?Υπεύθυνη δήλωση του ιδιοκτήτη οτί είναι κύρια ιδοκτησία ισχύει?

β)μήπως ξέρει κανείς το λυόμενο με πάνελ αλουμινίου,τι δομικός τύπος είναι στο ΔΕΔΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως διαμένει σε αυτή, είναι!.

 

Με το ΔΕΔΕΤΑ καλό είναι να μην ασχοληθείς ακόμα, έως ότου "ανακοινώσει" τις θέσεις του το ΥΠΕΚΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Το αν διαμένει πως αποδεικνύεται όμως?Από το Ε1?Απότι έχω δει ο ιδιοκτήτης ανήκει σε άλλη ΔΟΥ από την εν λόγω αυθαίρετη κατοικία

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω για την μετατροπή των σχεδίων σε PDF to PDF Fill&image writer.Εκτυπώνοντας το pdf που παράγεται έχω κάποια απώλεια στην κλίμακα (το σχέδιο τυπώνεται περίπου 5% μικρότερο.Γνωρίζει κάποιος τι δεν κάνω σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

δεν το χρησιμοποιώ το πρόγραμμα, αλλά αν πάς στις ρυθμίσεις του export, σίγουρα θα βρείς το scale και θα το διορθώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι σε περιπτωση τακτοποιησης αυθαιρετου, ας παρουμε για παραδειγμα προθηκη κατ' επεκταση οπου σχεδιαζουμε την προσθηκη πανω στα παλια σχεδια, εχουμε υποχρεωση να δείξουμε και τις αλλαγες που εχουνε γινει στο υπολοιπο κτιριο οι οποίες δεν ειναι αυθαιρετες? Δηλαδη αλλαγη θέσης του W.C. ή αλλαγή της θέσης εσωτερικής τοιχοποιιας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.