Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως για όσους χρησιμοποιούν Office 2007 υπάρχει δωρεάν add-in από τη microsoft που προσθέτει στο office τη δυνατότητα αποθήκευσης ως pdf:

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=9943

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχει χυθεί πολύ μελάνι και έχουν χαλάσει πολλά πληκτρολόγια στο θέμα. Απλά ρωτάω και αν μπορεί κάποιος να συνοψίσει ας μου πει.

Σε περίπτωση κτηρίου με Ο.Α. που έχω τα σχέδια και υπάρχουν αλλαγές και υπέρβαση δόμησης κάνω νέα σχέδια? (κατόψεις, τομές, τοπογραφικό κτλ).

 

Σε περίπτωση που σε οικόπεδο υπάρχει κτίσμα και υπάρχει και άλλο εντελώς αυθαίρετο. Νέο τοπογραφικό? Προφανώς για το εντελώς αυθαίρετο κάνω νέα σχέδια.

 

Άδεια για κατάστημα 60τμ που αυθαίρετα μεγάλωσε. Νέα σχέδια ή στην κάτοψη του υφισταμένου?

 

Άδεια για μονώροφη κατοικία. Στην πραγματικότητα κατασκευάστηκε και υπόγειο. Προφανώς για το υπόγειο γίνονται νέα σχέδια. Τι κάνω για τις τομές και το τοπογραφικό?

 

Γενικά τι πινακιδάκι επισυνάπτω? Υπάρχει κανένα υπόδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φύλλο καταγραφής της αυθαίρετης κατασκευής με υπολογισμό του προστίμου το ανεβάζετε στα δικαιολογητικά της β' φάσης ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάπου κάποιο κειμενάκι-υπόδειγμα για το τι γράφουμε σε μια τεχνική έκθεση που συνοδεύει ΔΕΔΟΤΑ 3;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.