Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Εγώ δεν έχω ξεκαθαρίσει αν το ζητούμενο σχέδιο τομής είναι όλης της οικοδομής ή μόνο της ιδιοκτησίας που θα τακτοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτού που αποτύπωσες φαντάζομαι

----

εγω το έχω πάρει απόφαση πως δεν πρόκειται να μας δώσουν καμμία οδηγία πλη ίσως για το δελτίο τρωτ΄τητας ΦΟ

οπότε έχω φτιαξει τον φακελο όπως κρίνω πως είναι ορθό

 

επειδή θα αργήσουν πολύ να στησουν το συστημα θεωρώ πιθανό να μας βάλουν να τα καταθέσουμε στην πολεοδομία

με απλό ΑΠ ή ταχυρομικώς

το θεωρώ αδύνατον να καθίσει η πολεοδομία να ελένξει τους φακέλλους διότι καταρχάς δεν έχει τετοια αρμοδιότητα και επειδή ε των πραγμάτων δεν προλαβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σημερινή ενημέρωση ότι το πιθανότερο είναι όλα τα απαραίτητα που μαζεύουμε να τα καταθέσουμε (άγνωστο πως) όταν θα αρχίσει να λειτουργεί η ηλεκτρονική ταυτότητα των κτιρίων!!

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία σημερινή ενημέρωση ότι το πιθανότερο είναι όλα τα απαραίτητα που μαζεύουμε να τα καταθέσουμε (άγνωστο πως) όταν θα αρχίσει να λειτουργεί η ηλεκτρονική ταυτότητα των κτιρίων!!

 

Σε 1 - 2 χρόνια....

 

Μα είναι δυνατόν να ψηφίζουν νόμους πριν καλά καλά έχουν ταχτοποιήσει τα λειτουργικά θέματα του;

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε! Κάποια υποτυπώδη "βλακεία" θα φτιάξουν για να τα δέχονται, εκεί γύρω στο Σεπτέμβριο!

Link to comment
Share on other sites

Το 1:100 της τομής ..... ρε παιδιά μήπως μπερδεύτηκαν με το 1:100 της σχηματικής τομής που βάζουμε στο Δ. Κάλυψης ?

Αν θέλει σχέδιο τομής το λογικό είναι σε 1:50.

 

Eγώ θέλω να μου πείτε το "..αντίγραφο της εγκεκριμένης κάτοψης στο οποίο εμφαίνεται η θέση του αυθαιρέτου.." τι σημαίνει . Θα σχεδιάσω πάνω στο χαρτί την υπέρβαση αλά 3843 ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.