Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνοιξε ξανά η διαδικασία Πιστοποίησης Προσωρινών Επιθεωρητών από το ΥΠΕΚΑ


savas76

Recommended Posts

ας προσεχαμε συναδελφοι ....... δεχτηκαμε αδιαμαρτυρητα το ρουσφετι των προσωρινων ,και την κοροιδια των καθυστερησεων εδω και 2 χρονια ..........

 

2,3 μονο στελναμε επιστολες σε ΤΕΕ, ΥΠΕΚΑ για το ρουσφετι..........

 

οταν επιτρεπεις να δημιουργηθει κλειστο επαγγελμα , δυσκολα ανοιγει μετα..........αλλωστε ακομα και το υπουργειο σε προσφατη λιστα σε εφημεριδες το ειχε σαν κλειστο..........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησανε σημερα απο το ΕΥΠΕΝ (η αιτηση μου για προσωρινος εχει εγκριθει) :

"Η υπουργική απόφαση που είναι απαραίτητη για την άδεια του ενεργειακού επιθεωρητή υπογράφηκε μόλις χθες. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα λάβετε e-mail, που θα σας ενημερώνει για τη διαδικασία της πληρωμής του παραβόλου. Στη συνέχεια θα λάβετε από την υπηρεσία τους κωδικούς σας ηλεκτρονικά και θα μπορείτε πλέον να εκδίδετε πιστοποιητικά ενεργειακής απόδοσης."

Edited by Largy
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κοιτάξτε εδώ http://et.diavgeia.gov.gr/f/ypeka/ada/%CE%924%CE%A9%CE%A30-9%CE%A6%CE%95

αλλά και εδώ κόπηκαν αρκετοί

http://et.diavgeia.gov.gr/f/ypeka/ada/%CE%924%CE%A9%CE%A30-%CE%9B%CE%A4%CE%91

Γρήγορος έτσι!!

Βάλτε καμιά φήμη.Χαχα.

καλή επιτυχία

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Καλά την 5ετία την καταλαβαίνω. Αλλά ότι δεν είναι πλήρης η Υπεύθυνη δήλωση του άρθρου 8 του Ν.1599/1986, δεν μπορώ να το καταλάβω...

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασία απο εδω και περα ποια είναι;

Γνωρίζει καποιος; Πληρωνουμε παραβολα; πως ξεκιναμε δηλαδή και εκδιδουμε πιστοποιητικα;

 

 

edit

Μολις είδα το μηνυμα 103. Γνωρίζει καποιος κατι περισσοτερο;

Edited by ggeorge
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησανε σημερα απο το ΕΥΠΕΝ (η αιτηση μου για προσωρινος εχει εγκριθει) :

"Η υπουργική απόφαση που είναι απαραίτητη για την άδεια του ενεργειακού επιθεωρητή υπογράφηκε μόλις χθες. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα λάβετε e-mail, που θα σας ενημερώνει για τη διαδικασία της πληρωμής του παραβόλου. Στη συνέχεια θα λάβετε από την υπηρεσία τους κωδικούς σας ηλεκτρονικά και θα μπορείτε πλέον να εκδίδετε πιστοποιητικά ενεργειακής απόδοσης."

 

και εμένα έχει εγκριθεί....είμαι και στην λίστα.

 

όμως δεν έχω λάβει καμμία ειδοποίηση...πρέπει να στείλω εμαιλ για να μου στείλουν και εμένα μετά από 1 βδομάδα τους κωδικούς?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους........ τουλαχιστον , μερικοι συναδελφοι ξεμπερδεψαν...............

 

παντως ελεγξαν μονο 800 συνολικα απο τις 5000 αιτησεις .............οι υπολοιποι κατα Σεπτεμβριο μερια, και άμα........

εννοειται οτι τελικα πρωτοκολο , και υποβολη δεν επαιζαν ρολο......τα βαζαν για πλακα

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.