Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άνοιξε ξανά η διαδικασία Πιστοποίησης Προσωρινών Επιθεωρητών από το ΥΠΕΚΑ


savas76

Recommended Posts

"Δεν τεκμηριώνεται 5ετής εμπειρία σύμφωνα με το Π.Δ.100/2010 (ΦΕΚ 177 Α΄) & την παρ. 23α του άρθρου 42 του Ν. 4030/2011 (ΦΕΚ 249 Α΄)"

 

Έχει κανένας συνάδελφος ιδέα τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση και ενώ υπάρχουν και έχουν προσκομιστεί ένσημα και ΑΠΥ που αποδεικνύουν 5ετή εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Νέες υπουργικές αποφάσεις

+1 από μένα, γιατί είμαι μέσα.

Αλλά:

Σεμινάριο: 400 (και χωρίς ΦΠΑ που να εκπίπτει)

ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ πρόγραμμα: 123

Παράβολο: 150

Εξετάσεις (όταν γίνουν): 50

Σύνολο: πάνω από €720 (!)

Μάς "ψείρισαν" πάλι...

Edited by gp1
Link to comment
Share on other sites

βαλε και ενα αποστασιομετρο laser αν δεν εχεις και καποιο προγραμμα,εστω ,για να μη τα κανεις χειροκινητα οπως τα εκανα και γω στις πρωτες επιθεωρησεις....

Link to comment
Share on other sites

βαλε και ενα αποστασιομετρο laser

Καλά, αν θέλουμε να το "ανοίξουμε", και βάλουμε πυξίδα, λουξόμετρο, θερμική κάμερα, θερμόμετρο κλπ., ανεβαίνει πολύ ο λογαριασμός...

Edited by gp1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Δεν τεκμηριώνεται 5ετής εμπειρία σύμφωνα με το Π.Δ.100/2010 (ΦΕΚ 177 Α΄) & την παρ. 23α του άρθρου 42 του Ν. 4030/2011 (ΦΕΚ 249 Α΄)"

 

Έχει κανένας συνάδελφος ιδέα τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση και ενώ υπάρχουν και έχουν προσκομιστεί ένσημα και ΑΠΥ που αποδεικνύουν 5ετή εμπειρία?

 

Βεβαιώσεις εργοδοτών έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

@ candus ναι έχω βάλει και βεβαίωση εργοδότη για τα πρώτα τρία χρόνια που ήμουν υπάλληλος εκτός από τα ένσημα. Υποψιάζομαι ότι στις σκαναρισμένες ΑΠΥ δεν φαίνονται καλά οι ημερομηνίες και... ίσως είναι αυτός ένας "καλός" λόγος για απορριψη. Δεν ξέρω καν αν έχω την διάθεση να μπω στην διαδικασία της "ενδικοφανούς" προσφυγής...αλλά σε κάθε περίπτωση αν κάποιος συνάδελφος έχει προβεί στις απαιτούμενες ενέργειες ας μας δώσει τα φώτα του!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ζητήσει προσωρινή άδεια και για τις τρεις κατηγορίες, μπορούν να σε κόψουν για τις δύο και να σου εγκρίνουν πχ μόνο την κατηγορία των κτηρίων; ή σε κόβουν σε όλα;

Ξέρω η ερώτηση φαίνεται κάπως, αλλά με αυτούς τα έχω δει όλα...

Υπάρχει κανείς που έκανε αίτηση για τρεις κατηγορίες και του εγκρίνανε μόνο την μία;

Link to comment
Share on other sites

τα χαρτια ποτε ερχονται που λενε στο εμαιλ? μουδωσανε κωδικους ολα αλλα ακομα αναμενω τα πιστοποιητικα και την καρτα!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.