Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άνοιξε ξανά η διαδικασία Πιστοποίησης Προσωρινών Επιθεωρητών από το ΥΠΕΚΑ


savas76

Recommended Posts

οι προσωρινοι εχουν αδεια μεχρι τον Οκτωβριο. Γνωριζει κανεις την ημερομηνια ακριβως?

Είναι μέχρι 6 Οκτ 2012.

Η πλάκα όμως είναι ότι αν έχεις πληρώσει το παράβολο λογικά καλύπτεσαι μέχρι 30/12/2012...

Δεν μπορεί να σου φάνε 3 μήνες πληρωμένους. Λογικά θα δοθεί παράταση.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Αρχισαν και τα παρατράγουδα...λογικό αφού όλοι τα κάνουν όλα..

http://www.capital.g....asp?id=1566175

Αυτή είναι η δεύτερη άδεια που ανακαλεί. Η πρώτη ήταν 26.09.2011 και η δεύτερη ήταν 19.07.2012

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση για προσωρινός ενεργειακός επιθεωρητής, η έγκριση ήρθε μέσα στο καλοκαίρι και μου ζήτησαν το παράβολο των 150ευρώ. Ταυτόχρονα παρακολούθησα και τα υποχρεωτικά σεμινάρια. Το παράβολο δεν το πλήρωσα γιατί αποφάσισα πως είναι άσκοπο μιας και οι προσωρινοί θα ήταν μέχρι το Οκτώβρη. Γνωρίζει κανείς αν αυτό το παράβολο είναι το ίδιο για κάθε περίπτωση, δηλαδή αν θα έχει ισχύ και για τους μόνιμους ενεργειακούς?

Link to comment
Share on other sites

Το παραβολο εχει ισχυ ενος ετους...

Αν μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα γινεις μονιμος, θα ξαναπληρωσεις οταν παρελθει το ετος...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πραγματικα τετοιες τιμες....?

Με 65€ κανει ΠΕΑ ο αλλος?

Καποτε με 50€ βαζαμε 651, τωρα με 15€ παραπανω κανουμε μελετη ολοκληρη?

Που παμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεε...

ναι φιλε inzaghi, γι αυτο σου λεω, αστα να πανε....

κ γω οπως προειπα ξενερωσα τοσο που παρατησα την διαδικασια ενστασης για την απορριψη μου....

καπου κουραζεσε και τους μουτζωνεις. Ποιος θα δεχοταν εδω μεσα να παρει 65€ φορολογησιμα για ενα ΠΕΑ, ποιος, πεστε μου.....κ ομως τελικα υπαρχουν υπαρχουν αντιγραφακηδες με αγνοια κινδυνου που απο την καρεκλα τους θα στο δωσουν! Οσο δεν τους στελνουμε στον τάκο λοιπον τοσο το επαγγελμα μας θα απαξιώνεται και θα μας εχουν για τους φτωχους συγγενεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Μήπως άκουσε κανένας αν θα ξανανοίξει η διαδικασία για προσωρινούς επιθεωρητές? Δεν το βλέπω να γίνονται ποτε εξετάσεις για μόνιμους

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω και εδώ, γιατί στο άλλο thread με την ανακοίνωση των στατιστικών δεν απάντησαν.

 

Στην καρτέλα λοιπόν με τους προσωρινούς επιθεωρητές (σ. 15), υπάρχουν ακόμα και μέσα στον Ιαν-2013 εντάξεις.

ΠΩΣ στο λούτσο μου μπαίνουν αυτοί;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβγουν προσωρινοί γιατί θα μιλάμε για λιντσάρισμα πλέον....

Το αν βγήκαν κάποιοι που εκκρεμούσε(??) η υπόθεσή τους δεν ξέρω...Ούτε ξέρω αν γίνεται αυτό τώρα..Αλλά το να βγουν από το παράθυρο κάποιοι τη στιγμή που δεν υπάρχει πρόσκληση πλέον, είναι πραξκόπημα και θα οδηγηθούμε σε δικαστική λύση, αγωγές κτλ....

Κανονίστε μάγκες....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.