Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ημερομηνίες, παρατάσεις, κόντρα παρατάσεις για τον Ν.3843


howard_roark

Recommended Posts

Παιδιά το ξέρω ότι ο 3843 δεν καθόριζε τίποτα σχετικά με το "ισόχρονο" ούτε υπήρχε η έννοια των "καθυστερούμενων" δόσεων σε αυτόν, αλλά όντως ο 4014 ασχολείται και με τον 3843 και βάζει το θέμα καθυστερούμενων και προσαυξήσεων και για αυτόν! Νομίζω ότι έχουμε πρόβλημα!

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην φοβάσαι τίποτα.

Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.

Απλώς για μια ακόμα φορά, αυτοί που έγραψαν τον 4014, δεν "μελέτησαν" όπως όφειλαν ή δεν πρόλαβαν να αλλάξουν τις προδιαγραφές εξόφλησης των δόσεων του 3843.

Πες το ανοργανωσιά, πες το βιασύνη, πες το όπως θέλεις....

Ουδέν λάθος αναγνωρίζεται, μετά την αποχώρηση από το "ταμείο"!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στον Περισσό σήμερα και μου είπαν ότι δεν υπάρχει καμία υποχρέωση να είναι μηνιαίες ή "ισόχρονες" οι δόσεις του 3843. Η δε προσαύξηση (η οποία σημειώστε ότι πρόκειται να γίνει 2% από 1% για κάθε μήνα) αφορά μόνο καθυστέρηση της πληρωμής της 1ης δόσης. Όποιοι πλήρωσαν 1η δόση μέχρι 30/12/2011, μπορούν να πληρώσουν όποτε θέλουν τις επόμενες, ακόμα και στις 28/10/2012 όλες μαζί.

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Απλά αν είναι 10 δόσεις των 300€, δεν μπορεί να πληρώσει 500€ κάποια στιγμή. Πρέπει να είναι πολλαπλάσιο των 300€.

Link to comment
Share on other sites

εγω όταν ειχε βγει το πρόστιμο (δεκεμβριος 2010) ήταν 6 ισόποσες δόσεις στο χαρτι της πολεοδομίας οπότε πληρωσα στην ώρα της πρίν τίς 28-4-2011 (πρίν δωθούν οι παρατάσεις) την πρώτη και πλήρωσα και πάλι τα χριστούγεννα την 2η από τίς 6 (οχι δια δέκα πού έγινε μετά) . Υπάρχει κάποιο πρόβλημα; και πώς πρέπει να συνεχίσω;

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα μέχρι στιγμής σε σχέση με αποκλεισμούς από το νόμο 3843

για τις υπόλοιπες τις πληρώνεις όπως θες (μπορεί όμως να έχεις μια επί πλέον μικρή επιβάρυνση)

Link to comment
Share on other sites

Eπιπλέον επιβαρυνση γιατί αφου τούς πληρώνω σε λιγότερες (όχι περισσότερες) δόσεις και μεγαλύτερα ποσά;

ουσιαστικά τηρώ την σφραγίδα τους που ειναι δυσμενεστερη περιπτωση για μένα

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν θυμούμαι ακριβώς το νόμο κράτησα μια επιφύλαξη συνάδελφε

(σημασία έχει ότι δεν βγαίνεις εκτός νόμου δηλ της ρύθμισης των Η/Χ και αυτό πρέπει να σ' αρκεί)

 

δες εδώ τι μπορεί να σου συμβεί http://www.michanikos.gr/topic/26438-%ce%b7%ce%bc%ce%b5%cf%81%ce%bf%ce%bc%ce%b7%ce%bd%ce%b9%ce%b5%cf%82-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%b1%cf%84%ce%b1%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82-%ce%ba%ce%bf%ce%bd%cf%84%cf%81%ce%b1-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%b1%cf%84%ce%b1%cf%83%ce%b5%ce%b9%cf%82-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-384/page__view__findpost__p__392775

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.