Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οδεύουμε προς μείωση προστίμων Ν. 4014/2011?


Recommended Posts

δυστυχώς έχουμε προεκλογική περίοδο και μας αραδιάζουν μπαρύφες

 

αντι να λύσουν τα προβλήματα του κακογραμμένου νόμου με καμμια σοβαρή εγκύλιο

για να μπορεσουμε να ρυθμισουμε με υπευθυνότητα ... μας κρατάνε στο περίμενε

 

εγώ πάντως βαρέθηκα να περιμένω οδηγίες, προχωρώ όσο καλύτερα γίνεται δεδομένης της κατάστασης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΑΝΑ ΔΟΣΗ .....Η ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΔΙΑ 33 Η 36΄;;

Link to comment
Share on other sites

Που είδατε οτι αντι της ελάχιστης Τ.Ζ. του νομού θα πέρνουμε τη μέση.

Νομίζω αναφέρει οτι σε περιοχές για τις οποίες δεν υπάρχει στο νομό ΤΖ, θα πέρνουμε τη μέση της περιφέρειας.

Υπάρχουν 3 Π.Ε. στις οποίες δεν έχει ορισθεί καμία τιμή ζώνης, ήτοι Ικαρία, Ιθάκη και Κάρπαθος.

Σε αυτές η εφαρμογή του άρθρου 7α είναι απλά αδύνατη.

Η τροποποίηση που υπάρχει προς ψήφιση και τα περί μέσης τιμής, αφορά αυτές τις 3 ΠΕ.

 

Τώρα το οτιδήποτε γίνει, για μειώσεις κτλ (υπάρχουν πιέσεις έντονες) θα πρέπει να συνοδευτεί και από διαδικασία επιστροφής χρημάτων.

 

ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΑΝΑ ΔΟΣΗ .....Η ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΔΙΑ 33 Η 36΄;;

Άμα μετά την πληρωμή του παραβόλου το υπόλοιπο είναι <400€ πληρώνεις εφάπαξ χωρίς έκπτωση.

Αν είναι μεγαλύτερο, διαλέγεις σχήμα και πληρώνεις αναλόγως της επιλογής σου.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ΗΡΑΚΛΑΡΑ ΜΟΥ. απλα ρωτουσα αν εχω υπολοιπο προστιμου 6000€ τοτε διαιρειται δια 36 δοσεις ,δλδ 166,67€ ή υπαρχει ελαχιστο ποσο ανα δοση.

Link to comment
Share on other sites

Πάει το 36!!! Πέταξε!!! Έμειναν 33. Κάθε μήνα μειώνονται και κατά μια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι δόσεις δεν ήταν ποτέ 36. Και μετά την τροποποίηση 34 παρέμειναν, η πρώτη 22/12/2012, η τελευταία 22/09/2014.

Έχω υπαγάγει μονάχα περαιώσεις με εφάπαξ και τριμηνιαίες δόσεις. Οι τριμηνιαίες δόσεις παρέμειναν 12 και σε όλες τις περιπτώσεις η πρώτη καταβολή στις 22/12 πέρισυ!

Στις απλές δόσεις σίγουρα υπάρχει αλλαγή, για ξαναμετρήστε...

 

Πολύ απλά ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. Πόσο απλή διαδικασία είναι να αλλάξει αυτό στο πρόγραμμα. Και εμείς ψάχνουμε σα τους μ...ες να αποκωδικοποιήσουμε τι σημαίνει το υποβληθεί !!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ΗΡΑΚΛΑΡΑ ΜΟΥ. απλα ρωτουσα αν εχω υπολοιπο προστιμου 6000€ τοτε διαιρειται δια 36 δοσεις ,δλδ 166,67€ ή υπαρχει ελαχιστο ποσο ανα δοση.

 

και εμένα με ενδιαφέρει αυτο.

 

καμιά απάντηση...???

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το πρόστιμο που υπολείπεται είναι >400€ διαιρείς με τον αριθμό των δόσεων.

Δεν προβλέπεται ελάχιστο ποσό δόσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.