Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόγραμμα ποιότητας έργου


Katsioulis

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ οδηγίες για την συμπλήρωση του προγράμματος ποιότητας έργου;

Τι είναι τα δελτία ελέγχου κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Απόφαση ΔΕΕΠ οικ/502/13-10-200 φεκ 1265Β/18-10-2000

ΔΙΠΑΔ/ΟΙΚ/611/24-7-2001 ΦΕΚ1013Β/2-8-2001

ΔΙΠΑΔ/ΟΙΚ/501/1-7-2003 ΦΕΚ928Β/4-7-2003

Έχω αρκετή βιβλιογραφία αλλά δυστυχώς όχι σε ηλεκτρονικη μορφή....

Ανμπορώ κ'άπου πιο συγκεκριμένα να βοηθήσω ....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ amair.

Γενικώς μου είναι λίγο θολά τα πράγματα.

Δελτία ελέγχου νοούνται τα αποτελέσματα ελέγχου δοκιμίων σκυροδέματος, ελέγχου συμπύκνωσης, ελέγχου ασφαλτομίγματος, τυχόν γεωτεχνική μελέτη ,ελέγχους δοκιμής Η/Μ δικτύων και τί άλλο;

Μπαίνει το οργανόγραμμα, τα χρονοδιαγράμματα και η τυχόν τροποποιήσεις τους τι άλλο;

Στο πρόγραμμα ενεργειών θα πρέπει να περιγραφούν όλες οι εργασίες που εκτελέστηκαν σε μορφή πίνακα;

Ποιά η λογική όταν όλες οι εργασίες περιγράφονται αναλυτικά στο ημερολόγιο του έργου;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!Για καθε εργαστηριακή δοκιμή συμπληρώνουμε διαφορετικό δελτίο ελέγχου.Σε αυτά αναγράφονται η ημερομηνία,η γεωγραφική ενότητα , τ'αποτελέσματα της δοκιμής....Αυτά τα εχουμε και σε ηλεκτρονική μορφή για να τρέχουμε τα αποτελέσματα των δοκιμών.Το ημερολόγιο έργου συμπληρώνεται συνήθως για να μπορεί η επίβλεψη να έχει μία εικόνα των εργασιών για κάθε μέρα,αλλά και για να υπάρχει γενικότερα στο αρχείο του έργου.Το κάθε έργο βέβαια διαφοροποιείται ως προς το σύστημα ποιότητας που ακολουθεί!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ emilia. Υπάρχει κάποιο υπόδειγμα για το δελτίο ελέγχου; Αν έχει κανείς μπορεί να το ανεβάσει στην σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...

μια ματιά στην παρακάτω διεύθυνση πιστεύω ότι μπορεί να αποδόσει με πολύ καλή λεπτομέρεια τις απαιτήσεις του προγράμματος ποιότητας έργου.

http://www.hellaskps.gr/min_requirements/html/PE3.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 7 years later...

Δυστυχώς, γιατί δεν έχω ασχοληθεί ξανά, πρέπει να ασχοληθώ με την σύνταξη του Προγράμματος Ποιότητας ενός Δημοσίου Έργου.

Έχω δει την σχετική νομοθεσία και ειδικά το ΦΕΚ1013Β/2001 και την Απόφαση Αρ.πρωτ. ∆ΙΠΑ∆/ οικ. / 12 /13-1-2009 όπως και έχω βρει στο διαδίκτυο τα παρακάτω

https://docplayer.gr/6597153-Programma-poiotitas-ergoy.html

https://www.dimosxiromerou.gr/attachments/article/2224/10_ΠΡΟΓΡ_ΠΟΙΟΤ_ΕΡΓΟΥ_ΜΕ_ΥΠΟΓΡΑΦΗ.pdf

Θα ήθελα από όποιον έχει ασχοληθεί να επιβεβαιώσει αν όντως αυτή είναι η μορφή ενός ΠΠΕ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.