Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εναλλακτικοί πάροχοι τηλεφωνίας-Διαδικτύου.


paktomenos

Recommended Posts

ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ , μόνο μην πάρετε τα Modem που δίνουν, αγοράστε ένα δικό σας από έξω. Εμείς έχουμε ένα στο γραφείο από τον OTE (Baudtec) που έχει προβλήματα θερμοκρασίας από την πρώτη στιγμή (πάνω από τους 25 βαθμούς δεν έχουμε internet).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ είμαι της άποψης "ΟΤΕ και μονο ΟΤΕ."

Εχω το sagem 1540 modem/router και δεν έχω κανένα πρόβλημα με θέρμανση.

 

Επίσης, η conn-x θα βγάλει σύντομα στην αγορά προγράμματα για σταθερό/internet απαλλαγμένα από πάγιο ΟΤΕ.

Είδομεν

Link to comment
Share on other sites

Από τη δικιά μου εμπειρία, καλός ο ΟΤΕ. Είχα φοιτητική γραμμή 2 χρόνια. Αρχικά 768 μετά μου το κανανε σταδιακά 1 και τελος 2 MBps. Πρέπει να ομολογήσω ότι δεν είχα γενικά προβλήματα ενώ χρησιμοποιούσα το απλό μοντεμακι, το sagem με usb συνδεση. Μου κόψανε το φοιτητικό καθώς τελειώσα και για τα 2 μου ζητούσανε μαζί με το πάγιο περισσότερα απο όσα πληρώνεις για 2πλο παίξιμο στην Τρελας... Αυτη τη στιγμή είμαι με τρελας 24mbps 2πλο παίξιμο, σοχο, που δεν έχει 'δωρεάν' χρόνο ομιλίας. Από νετ φυσικά κλειδώνει περίπου στα μισα μονιμα και το τηλέφωνο μερικές φορές έχει έναν αντίλαλο. Γενικά εκτος από την αρχή μεχρι να σταθεροποιηθεί, που τα θεωρώ παιδικές αρρώστιες της γραμμης, δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Τωρα άν είμαι τυχερός δε ξερω. Μένω ανατολική Θεσσαλονίκη. Αυτά από τη δική μου εμπειρία μεχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Theo, εγώ με 24άρα πληρωμένη HOL (που όπως είπα τη σούταρα), στο ίδιο τέστ έπαιρνα συνεχώς download --> 300-400 kb/sec. Ότι ώρα και αν το δοκίμαζα! Κι όμως ναι πίστεψέ το! Και τα νεύρα μου τσατάλια:-x:mad::-x

Link to comment
Share on other sites

+1000 zavi πλέον για ΟΤΕ! Δεν ξανατρώω "παπά" που λένε και στη Θεσσαλονίκη!

Για το ΤΕΕ δεν ξέρω, αλλά πολύ καλά σχόλια κάνουν όλοι όσοι το δοκίμασαν.

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΕ= σούπερρρρρρρρρρρρρρ!!!!

και με όλες τις extra παροχές της Τράπεζας Πληροφοριών στην τιμή,η οποία είναι ίδια με του ΟΤΕ!

Σπίτι έχω ΤΕΕ,στο γραφείο ΟΤΕ και πρόγραμμα όλα σε 1.

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΕ δεν είναι ακριβώς πάροχος όπως η Forthnet, HOL, Tellas, Vivodi κ.λπ. Ουσιαστικά μιλάμε για ΟΤΕ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.