Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικίνδυνα λογισμικά ΕΓΣΑ


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα . Χαζεύοντας στο internet μου έπεσε αυτό το site .

 

http://e-poleodomia.....view&page_id=5

 

το οποίο εκτός από τις πολλές δυνατότητες που έχει , έχει και μία πολύ επικίνδυνη και απαράδεκτη εφαρμογή

 

-,Εξαρτήστε το τοπογραφικό σας στο ΕΓΣΑ

 

 

Μπορεί κάποιος μηχανικός δηλαδή να κάνει ένα τοπογραφικό σε τοπικό σύστημα και να μπεί στους ορθοφωτοχάρτες του και να το εξαρτήσει.

 

Πέρνωντας λοιπόν, κάποιος άλλος μηχανικός αυτό το τοπογραφικό και πηγαίνοντας να χαράξει της κορυφές , ανακαλύπτει ότι μπαίνει μέσα σε δρόμους ,, ιδιοκτησίες κτλ 5 μέτρα. Και το πανηγύρι ξεκινάει ...

 

 

Παρακαλώ να επέμβει ο Σύλλογος ....

Edited by topomap
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας την καταχώρηση κατάλαβα ότι η εξάρτηση γίνεται χωρίς επίσκεψη στο ύπαιθρο και εφαρμογή μεθόδων τριγωνισμού Α ρε γλέντια που θα έχουμε όταν χρειαστούν εφαρμογές των ακινήτων , ειδικά σε αστικές περιοχές , θα τραβάμε τα βυζ.... μας και συνήθως αυτοί είμαστε εμείς οι τοπογράφοι κυρίως που καλούμαστε να ταιριάξουμε τα αταίριαστα και όταν δεν γίνεται τα βάζουν και μαζί μας ότι δεν είμαστε καλοί μηχανικοί ....

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βρίσκω.....

 

Εξάλλου και το υπουργείο συμφωνεί με αυτα...

 

είπαμε το τοπογραφικό γίνεται με i phone........

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι περίεργο πως βρήκαν όλα τα δεδομένα οι κύριοι αυτοί (e-poleodomia) και μας τα παρέχουν με το αζημίωτο;

Εμείς πασχίζουμε να πάρουμε μια απόφαση ένα όριο απαλλοτρίωσης έναν αιγιαλό και οι κύριοι τα έχουν όλα έτοιμα και σε ΕΓΣΑ κιόλας;

Τι να πω...όσο για τα ψευτοεξαρτημένα σε ΕΓΣΑ δεν πειράζει...όταν ανακαλύψουν τις πατάτες οι ιδιοκτήτες πάλι σε μας θα ρθουν να τα ξεκαθαρίσουν..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είστε υπερβολικοί

 

η συγκεκριμένη εταιρεία συνεργάζεται με άλλλη πολύ γνωστή του χώρου

που εμπορεύεται συστήματα gps και λοιπό τοπογραφικό εξοπλισμό

 

μου ήρθε διαφημιστικό mail που έλεγε ότι με το σύστημα gps της εταιρίας μας και με την εφαρμογή αυτή

που ο κύριος σκοπός είναι η εύρεση πολεοδομικής πληροφορίας γίνεσαι πιο παραγωγικός

 

άρα ψυχραιμία

 

δεν νομίζω να θέλει να πουλήσει πανάκριβα gps και να διαφημίζει εξάρτηση με ορθοφωτο

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου ήρθε αυτό το mail. Η συνεργασία αυτή πρέπει να έχει προκύψει πρόσφατα διότι παλίοτερα μου είχαν έρθει αρκετά email από την e-poleodomia με τις ίδιες υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.