Μετάβαση στο περιεχόμενο

"Υποπτο e-mail "


george_RES

Recommended Posts

Όσο ο αποστολέας του μηνύματος είναι "ενεργός", άλλο τόσο ενεργό θα είναι και το θέμα.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχουν αλλαξει γραφεια αλλα στο 'copy-paste' που κανουν γραφουν ακομα τα παλια..

τι να κανω ρε παιδια?θελω να παω και να παιξω μαζι τους.και στο τελος να τους ξεφτιλισω διαμεσολαβητικα :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν ψυχοθεραπεία δηλαδή...! :)

Αν δεν ενδιαφέρεσαι να γίνεις ασφαλιστής άστο καλύτερα, εκτός κι αν έχεις χρόνο για σκότωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο να το συνδυάσεις με καφέ στην παραλιακή, είναι καλή φάση για εκτόνωση.....Αν έχουν μεταφερθεί τσέκαρε την περιοχή πρώτα... :mrgreen:  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε ενα δευτερο μειλ που ειναι ιδιο με το πρωτο στο τελος γραφει..Διευκρίνιση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
 

Οι πληροφορίες που συμπεριλαμβάνονται σε αυτό το μήνυμα είναι εμπιστευτικές και η χρήση τους επιτρέπεται μόνον από τον αναφερόμενο παραλήπτη. Εάν έχετε λάβει το παρόν μήνυμα από λάθος και δεν είστε ο προοριζόμενος παραλήπτης, σας ενημερώνουμε ότι αποκάλυψη, αναπαραγωγή, διανομή ή οποιασδήποτε άλλης μορφής χρήση των περιεχομένων του παρόντος μηνύματος απαγορεύεται. Επίσης παρακαλείσθε να αποστείλετε το αρχικό μήνυμα στη διεύθυνση [email protected], καθώς και στη συνέχεια να διαγράψετε το μήνυμα από το σύστημά σας.
Οι επικοινωνίες μέσω του Διαδικτύου δεν είναι ασφαλείς και για τον λόγο αυτό ο Όμιλος Εταιριών της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος δεν αποδέχεται νομική ευθύνη για τα περιεχόμενα του παρόντος μηνύματος και για οποιαδήποτε ζημιά προκληθεί από ιούς που είναι δυνατόν να εισαγάγει. Οι απόψεις που διατυπώνονται ανήκουν αποκλειστικά στον αποστολέα του μηνύματος και δεν αντιπροσωπεύουν απαραίτητα τις απόψεις του Ομίλου Εταιριών της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος.
Σας Ευχαριστούμε,
Όμιλος Εταιριών Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος
              
Email Disclaimer
The information in this email is confidential and is intended solely for the addressee(s). If you have received this transmission in error, and you are not an intended recipient, be aware that any disclosure, copying, distribution or use of this transmission or its contents is prohibited. Furthermore, you are kindly requested to send us back the original message at the address [email protected], and delete the message from your system immediately.
Internet communications are not secure and therefore the National Bank of Greece Group does not accept legal responsibility for the contents of this message and for any damage whatsoever that is caused by viruses being passed. Any views or opinions presented are solely those of the author and do not necessarily represent those of National Bank of Greece Group.
Thank You,
National Bank of Greece Group

 

αυτο το μειλ ειναι οντως της εθνικης τραπεζας.πως τα εχουν κανει ετσι?η εθνικη τραπεζα γιατι δεν αναγνωριζει της εθνικης ασφαλιστικης τα μειλ εφοσον ειναι στον ιδιο ομιλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Παιδιά θέλω την γνώμη σας γιατί εμένα μέσω γνωστής μου προτειναν το επάγγελμα του ασφαλιστικόυ Συμβουλου στην εθνική ασφαλιστικη μου είπαν ότι θα υπαρξει εκπαίδευση μια με δυο φορες την εβδομάδα για να μάθω τα προγραμματα ότι μετά δίνω εξετάσεις και φυσικά δίπλα στη γνωστή μου θα ακουω τηλέφωνα ώστε να ξεκινήσω και εγώ εγώ. Της είπα φυσικα ότι δεν είμαι σε φάση να μενω απληρωτη και μου είπε ότι εγώ τον πρωτο ενάμιση μήνα δυσκολευτηκα και μετά έκανα απανωτά πολλα ραντεβου και έκλεισα.... Επομένως διχαζομαι γτ η κοπέλα η συγκεκριμένη βλεπω οτι βγάζει αρκετά λεφτά αλλά από την άλλη λέω αξίζει να πας ένα μήνα και δυο έτσι είναι θέμα τυχης τελικά η αλλά ψάχνουν κόσμο να τον ξεζουμιζουν? Κάθε γνωμη δεκτή ειδικά αν κάποιος εχει εμπειρία! 

Link to comment
Share on other sites

το να τον ξεζουμίζουν γιατί το λες, η γνωστή σου πήγε και βγάζει χρήματα είπες, οπότε γιατί σκέφτεσαι εσύ ότι θα σε ξεζουμίζουν?

Link to comment
Share on other sites

Είναι επάγγελμα που απαιτεί / εξαρτάται κυρίως από έμφυτο ταλέντο πωλήσεων.

Δεν είναι επάγγελμα που πληρώνει από την αρχή.

Οι πληρωμές συνήθως αρχίζουν κάποιους μήνες μετά την έναρξη και είναι μικρές στην αρχή, αυξανόμενες όσο περισσότερο ασχολείσαι.

Πρέπει να το πάρεις πολύ "ζεστά", για να δεις σοβαρά ποσά στην τσέπη σου.

Το ξεκίνησα κάποτε, σαν φοιτητής, αλλά διαπίστωσα γρήγορα ότι οι πωλήσεις δεν μου πήγαιναν, και τα παράτησα μετά 2-3 μήνες (με 0 έσοδα σε άλλη εταιρία)!

Edited by antloukidis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Maraleta said:

Επομένως διχαζομαι γτ η κοπέλα η συγκεκριμένη βλεπω οτι βγάζει αρκετά λεφτά αλλά από την άλλη λέω αξίζει να πας ένα μήνα και δυο έτσι είναι θέμα τυχης τελικά η αλλά ψάχνουν κόσμο να τον ξεζουμιζουν? Κάθε γνωμη δεκτή ειδικά αν κάποιος εχει εμπειρία! 

Που ξέρεις ότι η συγκεκριμένη κοπέλα βγάζει αρκετά λεφτά από αυτό το επάγγελμα; Όσους ασφαλιστικούς συμβούλους ήξερα στο παρελθόν, όλοι έβγαζαν πολλά λεφτά...μέχρι που στο τέλος άλλαξαν επάγγελμα. :D

Οι ασφαλιστικές εταιρείες βρίσκονται στην κορυφή της κεφαλαιακής πυραμίδας. Ασφαλίζουν ένα μελλοντικό υποτιθέμενο κίνδυνο, ή ανάγκη, με ένα εφ' άπαξ ποσό. Έτσι μεταφέρουν ποσά από ατομικές καταθέσεις (ακίνητο χρήμα) στην κεφαλαιακή κίνηση (πακέτα τραπεζών, μετοχές, ομόλογα κλπ), με στόχο το κέρδος.  

Προσωπικά σαν πελάτης ασφαλιστικών, δεν άντεξα να κρατήσω κανένα συμβόλαιο από αυτά που είχα, μόνο και μόνο από τη συμπεριφορά τους. Αλλαγές ασφαλιστικών συμβολαίων από συγχωνεύσεις εταιρειών, παράλογες αυξήσεις ασφαλίστρων κλπ. Τα μόνα συμβόλαια που με εξυπηρέτησαν αφάνταστα, για πολλούς και διαφόρους λόγους, ήταν τα συμβόλαια αποζημιώσεων κατασκευών και επαγγελματικών κινδύνων, αν και ποτέ μέχρι σήμερα, δόξα τω Θεώ, δεν μου χρειάστηκαν. 

Edited by Konstantinos IB
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.