Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Η Πολεοδομία Συγγρού είναι υπό διάλυση


myri

Recommended Posts

αυτό είναι το επόμενο βήμα, να σταματήσει η επιλεκτικότητα ωραρίου

όλων των πολεοδομιών

 

δηλαδή πόσο πρέπει να χρεωσεις τον πελάτη για τα 5μεροκάματα να βρεις την άδεια και να πάρεις αντίγραφα;

 

εγω πλέον στελνω τον ίδιο και εμφανίζομαι μόνο την ημέρα παραλαβής του φακέλλου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ξέρει κανείς αν τετάρτες είναι ανοικτό το αρχείου στην συγγρού? Έιχε μια ανακοίνωση αλλά δεν θυμάμαι ποια μέρα ήταν κλειστό....ήρεθ η ώρα να "τσιμπήσω" κι εγώ τα μικροφίλμ που είχα ζητήσει....

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

στη συγκεκριμένη Πολεοδομία δεν μπορώ να ξαναπάω............ποινικό αδίκημα για όσους με ξέρουν. :smile:

ένα μόνο σας λέω....................ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΑΡΚΕΤΑ !!!! Τσο+Λο

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι με το μηχάνημα με τα μικροφιλμ έχουμε καμιά εξέλιξη?μήπως φτιάχτηκε?

 

 

Ναι το έφτιαξαν....

 

Σήμερα είχα να παραλάβω τα microfilm και μου έφεραν εκτυπωμένα και τα σχέδια

 

6 σχέδια, μου τα σφράγισαν ΔΕΝ πλήρωσα τίποτα και μέσα σε 5 λεπτά είχα φύγει....

 

Ένιωσα πολύ όμορφα πράγματι..... :smile:

Link to comment
Share on other sites

οπότε τώρα θα παρακαλάμε να είναι όλα σε μικροφιλμ για να μην χαλάμε 10 ευρα δίπλα για τα σχέδια.... :smile:

και ετοιμαστείτε τώρα που φτιάχτηκε το μηχάνημα, για να βγάλουν τα έξοδα τους, θα βάλουν εισιτήριο στην καθημερινή παράσταση του "μονάρχη"....

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

Ρε συνάδελφοι αυτό το να έχουν μία ημέρα αργία οι πολεοδομίες, οι εφορίες κ.τ.λ. δεν το καταλαβαίνω!!! Και δουλεύουν 6ώρες θέλουν και 4ήμερο!!? Την Τετάρτη λέει δεν δουλεύει το αρχείο της Συγγρού...άντε εγώ σου λέω τακτοποιούν φακέλους, οι υπόλοιποι υπάλληλοι που πρωτοκολλούν, σφραγίζουν κ.τ.λ. είναι στην θέση τους ? Γιατί κλείνουν την πόρτα οι μάγκες για να μην βλέπουμε ότι την έχουν κάνει οι μισοί ?

 

Η πολεοδομία της Αθήνας γιατί κλείνει ολόκληρη την Πέμπτη ? Άντε κάποιοι πάνε αυτοψίες, οι υπόλοιποι που είναι ? Τα φορολογικά π.χ. γιατί δεν δουλεύουν Πέμπτη ?

 

Στις εφορίες πάλι την Παρασκευή τακτοποιούνε και εκεί....δηλαδή αφού δεν υπάρχει κοινό την κοπανάμε και λίγο νωρίτερα! Αθάνατη Ελλαδάρα...

 

Ας βγει κάποιος να μου εξηγήσει και μετά τους φταίει η Τρόικα!!

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το κ@@@βαράνε!!!

Η ιστορία αυτή αφορούσε αρχικά τους μηχανικούς που έκαναν αυτοψίες (πχ αυθαίρετα) για διάφορους λόγους.

Μετα αποφάσισαν και οι υπόλοιποι να κάνουν διακοπές. Ειδικά για τους διοικητικύς είναι γελόιο.

 

Μόνο για τις εφορίες δίνω μια δικαιολογία διότι είναι κλειστοί μονο για το κοινό, λογιστές και άλλοι επαγγελματίες γίνονται δεκτοί.

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.