Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πλαίσια Mage solar


kostinio11

Recommended Posts

Τα εχω βαλει σε σπιτι 10Kw μονοκρυσταλλικα, 3 προσανατολισμοι περιπου ισομερως μοιρασμενα, με καλες αποδόσεις. Μεσα στο Φεβρουάριο, καποιες ηλιολουστες ημερες σε περιοχη Θεσ/νικης μου εδωσαν μέχρι 40kwh/ημερα (inverter kostal).

Tον τελευταιο καιρο "παιζουν" πολυ στην αγορά και ακουω να βαζουν συνεχεια MAGE. Με παραξενευει το γεγονος ότι η εταιρια σε μικρο χρονικο διαστημα βγαζει νέα ή και αλλαζει τα μοντελα της, π.χ. μπορει να βρεις σειρα 190P-E ,190P-F κτλ. όπου εχουν ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικό NOCT o οπόιος μπορει να κυμαινεται απο -0,37 έως και 0,46% !!!! Δεν ξερω τι παιζει κ με ανησυχεί κάπως το γεγονος ότι υπαρχει περιπτωση να μην σου ρθει το πανελ που παρήγγειλες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας. Είναι η πρώτη φορά που γράφω και ζητώ την κατανόηση σας. Έχω αρχίσει να ασχολούμαι με εγκαταστάσεις φ/β σε στέγη και η ερώτησή μου είναι η εξής. "Ποια πάνελ είναι καλύτερα τα suniva ή τα mage;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το επιλεξει ο μηχανικος σου ή θα ειναι επιλογη του πελατη σου.

Απο την αλλη,μονο τα mage εχω ακουσει (κινεζικης κατασκευης).Τα αλλα πρωτη φορα τα ακουω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία γκόμενα,τη λένε Μάγκυ,όταν θα βγάλω χρήματα,(της το χω υποσχεθεί δηλαδή) ότι θα κάνω μία γραμμή παραγωγής Φ/Β(φασόν όπως η πλειονότητα της αγοράς) και θα τα ονομάσω Magi Solar.Πως το βλέπετε?

Όσον αφορά τα mage solar έχουν "βγάλει" ένα δίκτυο πωλητών για να προωθήσει τα συγκεκριμένα πλαίσια.Συμφωνώ με τον pv-t solar ότι υπάρχουν άλλα προϊόντα τα οποία υποστηρίζονται από πιο αξιόπιστες εταιρείες με καλύτερο value for money.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Γνωρίζετε εαν η εταιρια Mage εχει κλεισει ? Εχω χασει καποια επεισοδια μαλλον με το ποιες εταιριες Φ/Β υπαρχουν, πολλοι φανταζομαι λογω του 2ετουςς και πλεον  παγωματος του κλαδου... :sad:

Edited by LeftLane
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το site τους υπαρχει ακομα με τελευταιο νεο τον προηγουμενο Νοεμβρη!Αρα υπαρχουν καλες πιθανοτητες να υπαρχουν ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.