Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Φωτογραφικό υλικό απο αστοχίες


 
Μουστάκας Β.

Recommended Posts

Πολύ ωραία η επισκευή, αλλά ένας από το συνεργείο δεν έχει περιβολή συνεργείου και επίσης λείπουνε τα κράνη.

 

Πρέπει αυτή η κατάσταση του μάγκα του Έλληνα με το τσιγάρο και την φανέλα να σταματήσει να φαίνεται στο εργοτάξιο και σε οποιαδήποτε εργασία.

 

Τους λες για κράνη και δεν θέλουνε να ακούνε. Θέλει ρε παιδί μου να τους βαράς με τα καδρόνια μπας και μετά το σκεφτούνε αλλιώς.

 

Κατά τα άλλα γουστάρω Ελλαδιστάν γιατί έτσι μας αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η επισκευή, αλλά ένας από το συνεργείο δεν έχει περιβολή συνεργείου και επίσης λείπουνε τα κράνη.

 

Πρέπει αυτή η κατάσταση του μάγκα του Έλληνα με το τσιγάρο και την φανέλα να σταματήσει να φαίνεται στο εργοτάξιο και σε οποιαδήποτε εργασία.

 

Τους λες για κράνη και δεν θέλουνε να ακούνε. Θέλει ρε παιδί μου να τους βαράς με τα καδρόνια μπας και μετά το σκεφτούνε αλλιώς.

 

Κατά τα άλλα γουστάρω Ελλαδιστάν γιατί έτσι μας αρέσει...

 

Συμφωνώ, έχω κάποια εμπειρία από μεγάλα εργοτάξια όπου υπήρχαν μέχρι και απολύσεις για μη συμμόρφωση... Δυστυχώς στο απλό γιαπί είμαστε ακόμη στα χρόνια που δείχνουν οι ελληνικές ταινίες...

Βέβαια, για να πούμε και του στραβού το δίκιο δεν είναι και ιδιαίτερα επικίνδυνη φάση, ένα διαμέρισμα είναι, όχι κανονικό γιαπί...

Link to comment
Share on other sites

Οικοδομή φτιαγμένη απο εργολάβο - πρώην τσομπάνη (κυριολεκτικά). Είπε ο άνθρωπος να κάνει μια καμάρα να ομορφύνει η οικοδομή και ορίστε τα αποτέλεσματα...

(δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να φανούν πιο καθαρά)

post-1017-13188722548_thumb.jpg

post-1017-131887225485_thumb.jpg

post-1017-131887225488_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω οτι είναι κλασσική περίπτωση κοντού υποστηλώματος. Δεν φαίνεται στην φωτογραφία αλλά υπάρχει και μία μικρότερη ρωγμή στην κολώνα, στο ύψος της μαρμαροποδιάς του στηθαίου. Κατασκευάζοντας στην καμάρα απο πάνω και το στηθαίο απο κάτω, ο στύλος μετατράπηκε σε κοντό υποστήλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα κοντά υποστυλώματα δεν αστοχούν έτσι...πάντως μου φαίνεται αρκετά περίεργη η αστοχία. Μήπως η ρωγμή εμφανίζεται μόνο στο σοβά και δεν προχωρά προς τα μέσα ? Να αστοχήσει το υποστύλωμα έτσι και σε τέτοιο σημείο μόνο λόγω εφελκυσμού μπορεί να είναι πράγμα, υποθέτω, αδύνατο...

Link to comment
Share on other sites

μάλλον κανάς αρμός διακοπής θα'ναι.νομίζω ειναι κουστούμι η καμπύλη μετά, επιασε και υπεραντοχές, δεν θα'χαν καθαρίσει και την επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Ας φσρτώσουμε καμμια φωτογραφία να περάσει η ώρα....

 

Φωτογραφία απο Υπόγειο. Το μισό υπόγειο κάτω απο τη στάθμη του εδάφους. Η υγρασία μας εχει χτυπήησει.... τι να συμβαίνει άραγες πίσω απο αυτές τις επιφάνειες που εβαλε ο ιδιοκτήτης για να αποφεύγει τα βαψίματα? Δεν με αφησε να τα σπασω μιας και πληρωσε μια περιουσία για να τα τοποθετησει... θα μείνουμε με την απορια...

 

 

 

post-1801-0-81628900-1464275462_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

νόμιζε με την επένδυση που έκανε θα σωνόταν από την υγρασία άλλα εκείνη του βγήκε ποιο ψηλά σε λίγο θα μουχλιάσουν και τα ξυλα

Link to comment
Share on other sites

νόμιζε με την επένδυση που έκανε θα σωνόταν από την υγρασία άλλα εκείνη του βγήκε ποιο ψηλά σε λίγο θα μουχλιάσουν και τα ξυλα

 

 

είναι μάγκας σου λεω!!! ειναι πλαστική αυτή η επένδυση!!! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.