Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τηλεμετρία σε danfoss triplex pro


almasidou efi

Recommended Posts

Kαλησπέρα να ρωτήσω έχω τοποθέτηση danfoss inverter 10kw triplex pro θέλω να τον συνδέσω με ίντερνετ μπορώ απευθείας από ρουτερ και να του δώσω μια πόρτα και να τον βλέπω μέσου υπολογιστή από άλλη τοποθεσία η θέλει solar-log περιμένω νέα σας αν ξέρει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

κ.σαρρις_κοσμας δεν με κατάλαβες δεν θέλω να το βλέπω pc με danfoss το θέλω να το βλέπω από άλλη τοποθεσία αν το έργο βρίσκετε πχ Αθήνα να το βλέπω μέσου ιστοσελίδας από Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

συνδεσετο με ρουτερ (εγω το εχω συνδεσει με 3g router), και μπες στην ιστοσελιδα τηςdanfoss και κανε εγγραφη για να βλεπεις τα δεδομενα εκει.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα δεν πρεπει να το κανει port-formward; να κανει μια ddns και μετα να δωσει αυτη την Ip στον Inverter ωστε να βλεπει το συστημα του απομακρυσμενα..

 

δεν νομιζω να θελει κατι σαν portal. νομιζω πως θελει να το διαχειριζεται και απο μακρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Προσπαθω ανεπιτυχως να παρω αρχειο καταγραφης δεδομενων/παραγωγης απο danfoss. Βλεπω στο manuαl του οτι γινεται online (webserver) αλλα θα ήθελα να κατεβασω και τα δεδομενω offline αν γινεται. Mε τους kostal που εχω στις εγκ/σεις δεν εχω προβλημα, με τον danfoss ομως παιδευομαι....

Υπαρχει καποιος που το εχει κάνει?

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.