Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Το νέο Μνημόνιο.....


ikaros13

Recommended Posts

Σέβομαι τον κάθε πολιτικά τοποθετημένο πολίτη.

Άλλος είναι ΚΚΕ, άλλος χρυσαυγίτης, άλλος λαϊκιστής άλλος φιλελεύθερος.

Όλοι όμως ζητούν το χρήμα. Το πρόβλημα είναι ο τρόπος και πως το αντλούν.

Αλλά αν έχω δυνατότητα εξέλιξης δεν μπορεί να με σταματήσεις κανείς και ούτε φραγμούς δέχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχει μια θέση και μια πολιτική αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Δεν είναι καθόλου άλλο θέμα .Εκεί είναι και η ουσία .Εάν εσύ ως πολιτικός αύριο μεθαύριο δεν κρατάς το πολιτικό σου λόγο τότε γιατί να σε ψηφίσω ? Γιατί να σε εμπιστευτώ που άλλα κάνεις από την μία και άλλα από την άλλη ?

 

Αυτό που θέλει ο κομμουνισμός λέγεται φασισμός και βασιλειά.

 

Το ίδιο ακριβώς κάνουν σήμερα και τα κόμματα της κυβέρνησης συνεργασίας .

 

Φασισμός γιατί καταργεί όλες τις ελευθερίες και Βασιλεία

 

Ενώ τώρα από ελευθερίες έχουμε να φάνε και οι κότες

 

γιατί οι του κόμματος ζουν σε ανάκτορα με λιμουζίνες, κότερα και όπερες και ο λαός πεινάει.

 

Καταρχήν τα ανάκτορα σήμερα μεταφράζονται σε σύνολο σπιτιών .Όπως αυτά που έχουν κάποιοι πολιτικοί μας και που δήθεν τα κληρονόμησα από την θεία τους . Οι λιμουζίνες κάτι σε γαλάζιο προσανατολισμό μου κάνει οπότε καταλαβαίνουμε όλοι για ποιούς αναφερόμαστε .Τέλος τα κότερα τα έχουν οι τρίτοι και καταϊδρωμένοι της κυβερνήσεως και που αναλαμβάνουν και τα ανάλογα υπουργεία αυτών . Οπότε όλα αυτά από ΚΚΕ εμένα δεν μου φαίνονται .

Edited by Ferari
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τώρα από ελευθερίες έχουμε να φάνε και κότες

Βγες στην Κίνα ή επί Stalin να έκανες πορεία...χαχαχαχα

 

Το ίδιο ακριβώς κάνουν σήμερα και τα κόμματα της κυβέρνησης συνεργασίας .

 

Πάρτο χαμπάρι. Ο κομμουνισμός είναι μια φούσκα που ευνοεί λίγους. Είπαμε. Είναι Φασισμός γιατί κόβει τις ελευθερίες και επιβάλει τις ιδεές τους με την βία. Είναι Βασιλεία γιατί σε όλα τα κομμουνιστικά καθεστώτα ο λαός πεινούσε, ζούσε στην εξαθλίωση και οι του κόμματος γραμματείς και λοιποί καραγκιόζηδες ήταν στις βίλες, κότερα, όπερες κ.τ.λ.

 

Τέλος τα κότερα τα έχουν οι τρίτοι και καταϊδρωμένοι της κυβερνήσεως και που αναλαμβάνουν και τα ανάλογα υπουργεία αυτών . Οπότε όλα αυτά από ΚΚΕ εμένα δεν μου φαίνονται .

 

Αν δεις τι εχουν οι εργατοπατέρες και οι πρώην κομμουνιστές στην Ρωσία με τα μικρά βασιλικά ανάκτορα για τις διακοπές τους τότε θα αλλάξεις γνώμη.

Και αν δεν το γνωρίζεις και δεν το αποδέχεσαι τότε είσαι τυφλός [*******].

 

Και στο κάτω-κάτω όλοι δικαιούνται να έχουν ανάκτορα και γιωτ αν θέλουν. Το ΚΚΕ που πάει με την πολιτική φιλοσοφία "δίπλα στον εργάτη" ???

 

Σεβασμός στο νομικά πρόσωπα λέμε...

AlexisPap

Edited by AlexisPap
Link to comment
Share on other sites

Είναι Βασιλεία γιατί σε όλα τα κομμουνιστικά καθεστώτα ο λαός πεινούσε, ζούσε στην εξαθλίωση και οι του κόμματος γραμματείς και λοιποί καραγκιόζηδες ήταν στις βίλες, κότερα, όπερες κ.τ.λ.

 

Ακριβώς ότι γίνεται σήμερα σε εμάς .Με κάλυψες . Όσον αφορά τα άλλα κράτη δεν με αφορούν .Εγώ στην Ελλάδα ζω και διαπιστώνω ότι για άλλη μια φορά πρωτοτυπούμε .Ποιός να το φανταζόταν ποτέ ότι τα δημοκρατικά κόμματα της κυβέρνησης συνεργασίας θα εφάρμοζαν την ίδια πολιτική των κομμουνιστικών καθεστώτων των άλλων κρατών φτάνοντας την κατάσταση στην χώρα μας όπως ακριβώς την περιγράφεις παραπάνω .Αδιανόητο!!!

Edited by Ferari
Link to comment
Share on other sites

Και αν ο εργάτης δεν θέλει να δουλεύει 8ωρα και θέλει να δουλεύει για τον ευατό του και για κανέναν άλλον, τότε που είναι ???

 

Καταρχήν ο εργάτης έτσι όπως πάνε τα πράγματα δεν θα δουλεύει ούτε 8ωρα ούτε για τον εαυτό του διότι πολύ απλά θα έχει χάσει την δουλειά του .Και εάν με την νέα δανειακή σύμβαση μπει και στο αγγλικό δίκαιο βλέπω να ψάχνει σε λίγα χρόνια και στέγη για να μείνει .

Link to comment
Share on other sites

Αντε πάλι το τσακίσατε το θέμα .

 

Τελικά όλη η ιστορία του μνημονίου έχει πλάκα .

 

σήμερα το πρωί κάτι τομάρια παιδιά φονιάδων και αποικιοκρατών ευρωπαίοι , την έπεσαν στον Καρατζαφέρη επειδή λέει ποιήματα κλπ .

Μέγιστο λάθος . Ο αρχιμάστορας του λαικισμού Καρατζαφέρης , άξιος διάδοχος του Μέγα Διδάσκαλου Λαικιστή Ανδρέα , αυτή την στιγμή αποσύρει την εμπιστοσύνη του από το μνημόνιο .

 

Αυτό μπορεί να σημαίνει και απλά γιά τους βουλευτές του δικομματισμου "Τους ζυγούς λύσατε" Ετσι μπορεί την Δευτέρα να ξυπνήσουμε σε μιά άλλη χώρα , ίσως και σε ένα άλλο κόσμο .

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΚΕ όταν ρωτήθηκε για προτάσεις είπε: Εγώ δεν θέλω εξουσία, εγώ είμαι κοντα στον εργάτη.

πραγματι, τετοιες μ@@@κιες να μην έλεγε και αυτός και ο ΣΥΡΙΖΑ θα ήταν 1α κομματα

Link to comment
Share on other sites

ο καρατζαφέρης δεν ψηφίζει αλλά και δεν αποσύρει του βουλευτές. επιτέλους μάθαμε μία θέση επιπέδου κουστα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπορεί την Δευτέρα να ξυπνήσουμε σε μιά άλλη χώρα , ίσως και σε ένα άλλο κόσμο .

 

Κάποια στιγμή θα γίνει και αυτό .Όχι βέβαια σε άλλη χώρα αλλά σε άλλον κόσμο .

 

Επιπλέον κάτι που μόλις άκουσα πριν από λίγο λέει " οι ευρωπαίοι σπρώχνουν την Ελλάδα στον κομμουνισμό " και την φράση "Η Ελλάδα χρειάζεται κοινωνική γαλήνη" .Το αφήνω ασχολίαστο διαπιστώνοντας αυτό που κάποτε είπε μια βουλευτής στον πρόεδρο του κόμματος της ότι είναι εκτός τόπου και χρόνου .Έτσι είναι και αυτός που είπε τις συγκεκριμένες φράσεις .

 

ο καρατζαφέρης δεν ψηφίζει αλλά και δεν αποσύρει του βουλευτές.

 

Ψάχνει ψήφους για αυτό το κάνει .Από την άλλη φοβάται τα ποσοστά του κομμουνισμού .

Edited by Ferari
Link to comment
Share on other sites

Την Χρυσή Αυγή φοβάται όχι τα ποσοστά του κομμουνισμού . Η είσοδος της Χρυσής Αυγής στο γκάλλοπ του Σκάι σαν κόμμα που μπαίνει στην βουλή , άλλαξε τα δεδομένα του συγκεκριμένου χώρου .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.