Μετάβαση στο περιεχόμενο

-22% (!) στους μισθούς.


ΟΩΝ

Recommended Posts

man21 με συγχωρεις που αγγιξα βεβηλα το ιερο τοτεμ του επιδοματος υπολογιστη.

 

Οταν θεσπιστει και επιδομα κινητου τηλεφωνου ενημερωσε με σε παρακαλω.

 

Ενημερωτικα, κανεις δε μιλησε για καταργηση επιδοματος επικινδυνοτητας η ευθυνης. Αν εσυ βαζεις στην ιδια μοιρα τα παραπανω επιδοματα με την οθονη, τοτε τι να πω παρε ενα φιλτρο

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω,

1. πρέπει να υπάρχει επίδομα ευθύνης και να μην υπάρχει επίδομα χρήσης Η/Υ

2. Το αντίστροφο

3. Να υπάρχουν και τα δύο

4. Να μην υπάρχει κανένα;

 

Εγώ ψηφίζω το (2)

Link to comment
Share on other sites

Μα είπαμε, τα επιδόματα δίνονταν για να μην μετράνε στην σύνταξη.

Ο βασικός ξεκινούσε από 900€ και έφθανε 1900€ με τα επιδόματα (ΥΠΕΧΩΔΕ περίπτωση)

Link to comment
Share on other sites

Θείος μου συνταξιούχος τραπεζικός, έπαιρνε μέχρι πρότινος σαν συνταξιούχος επίδομα θέσης....... :shock: . Μετά μου λέτε γιατί το ταμείο είναι μέιον

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, νομίζω ότι δεν έχει γίνει αντιληπτό κάτι...

Μιλάμε για κατάργηση επιδομάτων και μειώσεις στον ιδιωτικό τομέα, όπως επιβλήθηκαν προχθές από το Μνημόνιο 2...

Για τα επιδόματα που κόπηκαν στο Δημόσιο είμαστε σύμφωνοι... καλώς κόπηκαν...

Εδώ μιλάμε για τον ιδιωτικό τομέα, που παράγει ΑΕΠ...

Και είναι απίστευτο το ότι παρεμβαίνει κάποιος τόσο ωμά στις διαπραγματεύσεις εργοδοτών εργαζομένων...

Πολλώ μάλλον όταν αυτός είναι ξένος (!) και πολλώ μάλλον όταν και οι δυο πλευρές (ΣΕΒ και ΓΣΕΕ) είχαν συμφωνήσει να μην περικοπεί τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη gp1 ενας ιδιωτικος υπαλληλος κινδυνευει να βλαψει τα ματια του και δικαιουται να παιρνει το εν λογω επιδομα, ενω ο δημοσιος δε διατρεχει κανενα τετοιο κινδυνο συμφωνα με τη λογικη σου.

 

Δεν ειναι θεμα δημοσιου η ιδιωτικου. Το επιδομα αυτο ειναι επιεικως αστειο. Σα να μου δινουν επιδομα επειδη ξερω αναγνωση και γραφη-δε νοειται δουλεια σημερα απο την πιο απλη ως την πιο συνθετη που να μη χειριζεσαι υπολογιστη.

 

Ευκαιρια ειναι να θιξουμε ολα τα κακως κειμενα, ακομα και εκεινα που μας συμφερουν...να λεμε και του στραβου το δικιο (pun intended :) )

Link to comment
Share on other sites

Το είπαμε και πιο πάνω... Το συγκεκριμένο επίδομα έχει να κάνει με την επιβάρυνση της όρασης, του μυοσκελετικού συστήματος, του καρπιαίου σωλήνα κλπ. από την πολύωρη χρήση Η/Υ. Δεν αναφέρεται σε γνώση Η/Υ.

Προφανώς και να διατηρηθεί στο Δημόσιο... Απλά από εκεί να κοπούν επιδόματα τύπου προθέρμανσης μηχανής, πλυσίματος χεριών κ.τ.ό.

Link to comment
Share on other sites

να δωσουν τοτε και επιδομα γραφης, καποιοι γραφιαδες μπορει να παθουν συνδρομο καρπιαιου σωληνα :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.