Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ν. 4030/2011. Νεος τρόπος έκδοσης αδειών δόμησης.


Recommended Posts

Δεν θυμάμαι να υπήρχε παλιά σαφή αναφορά σε νόμο όπως και τώρα.. Και προσωπικά, ποτέ δεν μου ζήτησαν κάτι από τους έτερους συνιδιοκτήτες σε κάθετη.

Link to comment
Share on other sites

Σε υπο εγκριση δομησης μελετη προσθηκης ανακατασκευαζομενου οροφου μου ζητησαν εκριση αρχιτεκτονικης μελετης απο την πρωην ΕΠΑΕ.

Μου τα λενε σωστα απο την ΥΔΟΜ ή  θα φαμε 2-3 μηνες ακομα για να βγαλουμε μια εγκριση?

Edited by spsonis
Link to comment
Share on other sites

Γιά την ουσία θα απαντήσουν ισως πιό ειδικοί, αλλά διαδικαστικά η έγκριση του ΣΑ δεν απαιτείται στην Εγκριση Δόμησης αλλά στην Αδεια Δόμησης

Link to comment
Share on other sites

Σε υπο εγκριση δομησης μελετη προσθηκης ανακατασκευαζομενου οροφου μου ζητησαν εκριση αρχιτεκτονικης μελετης απο την πρωην ΕΠΑΕ.

Μου τα λενε σωστα απο την ΥΔΟΜ ή  θα φαμε 2-3 μηνες ακομα για να βγαλουμε μια εγκριση?

Σωστα στα λενε. Προφανως εισαι σε περιοχη με ειδικους ορους δομησης ή κτισμα προ '60 ή προσφυγικα κλπ κλπ περιπτωσεις

Παντως μην ανησυχεις. Υποχρεωτικα γινεται 1-2 φορες τον μηνα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν ξέρω που να θέσω την ερώτηση και την παραθέτω εδώ:

Μου είπε η πολεοδομία οτι στον φάκελο της άδεια δόμησης χρειάζεται να κάνω μια αίτηση στη ΔΕΗ και να μου το υπογράψουν απο την ΔΕΗ οτι δεν περνούν ρεύματα υψηλης τάσης. Που μπορώ να βρω αυτήν την αίτηση; υπάρχει καπου;

Link to comment
Share on other sites

Χαϊδω

Δες λίγο στις προδιαγραφές Τ.Δ

εκεί ο μηχανικός από μόνος του δηλώνει σ' αυτό (τ.δ), αν περνά ρεύμα υψηλής τάσης

(Ρεύμα υψηλής τάσης είναι τα τρία καλώδια ΔΕΗ σε οριζόντια διάταξη πανω σε κολώνα ή σε πυλώνες) 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.