Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αυθαίρετο στη Σάνη-Σταυρονικήτα, Δύσκολη περίπτωση


Recommended Posts

1. Για το θέμα δασικών καλύτερα να μη τα λέμε γενικά, ο καθένας πρέπει να μπει και να δει το χάρτη για το ακίνητο που τον αφορά. Έχει και καθαρά και πράσινα.

2.κατα τη γνώμη μου εκτός σχεδίου, αφου ρυμοτομικο δεν υπάρχει σήμερα και αυτό απαντά κ εγγράφως η πολεοδομία. Τώρα υπάρχει και η ανάποδη επιχειρηματολογία, προσωπικώς δε συμφωνώ γιατί μετράω το σήμερα.

3. Αν το πας σαν εντός, τότε διαφωνώ με την ερμηνεία σου, ανήκει εντός ορίου του ΔΚ κασαανδρειας, όποτε αν το θεωρήσεις οικισμο πρέπει να πάρεις της κασσανδρειας την ελάχιστη. Ε και εντός και 500 είπαμε!!

Αυτή την ερμηνεία ειδικά πρώτη φορά την ακούω προσωπικώς

4. Με περίπτωση συμβολαίου και γω δεν ασχολήθηκα ..ευτυχώς.

Η ... μέση αλήθεια για τις άδειες πλην των 21 που ακυρώθηκαν ειναι ότι αφου δεν έχουν ακυρωθεί γιατί δε τπ ζήτησε κανείς, δε χάνουν την ισχύ τους, ακόμη και αν ξέρουμε ότι αν κάποιος το κυνηγήσει θα ακυρωθούν. Δεν έχει ειπωθεί εγγράφως ότι ειναι μη νόμιμες απ όσο ξέρω εγώ. Αντίθετα το Υποθηκοφυλακείο ζητά βεβαίωση οτι δεν έχει ακυρωθεί πχ η τάδε για μεταγραφή. Το τελευταίο εξ όσων άκουσα.

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ΤΖ, διορθώνω μετά από μια ματιά που έριξα στα σκονάκια μου:

Εάν επιλέξουμε ΕΝΤΟΣ, δλδ ότι ανήκει στην Κασσανδρεία, τότε ναι μεν δεν είναι μέσα στον οικισμό Κασσανδρείας αλλά επειδή ως ΤΚ Κασσασδρείας υπάρχει ΤΖ, πηγαίνουμε με την ελάχιστη της ΤΚ που είναι 1000€ και η οποία για τον 4495 έγινε 900€.

 

Είδα μία τακτοποίηση ενός συναδέρφου σε συμβόλαιο που έγινε σχετικά πρόσφατα και ο συγκεκριμένος επέλεξε να το πάει ΕΝΤΟΣ με 900€.

 

Προσωπικά μάλλον για ΕΚΤΟΣ προσανατολίζομαι, αφού ΤΩΡΑ είναι εκτός...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.