Jump to content
  • Revit - Μαθήματα BIM
PLO

Προσοχή Ενημέρωση !!! Σύνδεση με τα δίκτυα μετά της 1/3/2012

Recommended Posts

Γτ εχω την εντυπωση οτι ο τροπος που γινοταν ρευματοδοτηση μεχρι τωρα (με ΥΔ μηχανικου) ονομαζοταν "προσωρινος"??

 

 

 

Το 5/2/12 απο που προκυπτει???

 

Παραδρομή. Εννοούσα 1/3/12.

Πριν τον 4030/11 ίσχυαν τα εξής:

"Προσωρίνη" ηλεκτροδότηση = χωρίς τελική αυτοψία από πολεοδομία

"Οριστική" ηλετροδότηση = με τελική αυτοψία από πολέοδομία

 

Σχετικά με το αν το έγγραφο αναφέρεται μόνον στις άδειες δόμησης και όχι τις οικοδομικές άδειες που είναι σε εξέλιξη, σύμφωνα με το άρθρο 45 του 4030, το άρθρο 7 (άρα και η παρ.7) εφαρμόζεται και για τις άδειες που έχουν εκδοθεί πριν τον 4030.

 

Συνεπώς επιμένω ότι η τελευταία παράγραφος του εγγράφου του ΥΠΕΚΑ, λέει ακριβώς αυτό που έγγραψα νωρίτερα (με μόνο λάθος την ημερομηνία). ΟΛΕΣ οι άδειες που είναι σε εξέλιξη θα ελεγχθούν από επιθεωρητή και θα ρευματοδοτιθούν οριστικά μετά από Π.Ε.Κ. που θα εκδώσει η Υ.ΔΟΜ. Για όσες οικοδομές οι ιδιοκτήτες θέλουν άμεσα ρεύμα, μπορούν να πάρουν προσωρινό αλλά θα ελεχθούν τελικά και αυτές από επιθεωρητή.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αρα μιλαμε για αιτημα τελικης ρευματοδοτησης που θα γινουν απο 1/3/2010 και μετα..

Σωστα???

Edited by terry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα καταλαβα τι λες armenopoulos.

Το ερώτημα που προκύπτει είναι

"Το 90% της χώρας είναι με προσωρινή ρευματοδότηση. Γιατί να αιτηθούν οριστική ρευματοδότηση; Ποιος θα τους υποχρεώσει;"

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα ελεγχθουν και οι προσωρινες ρευματοδοτησεις?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα καταλαβα τι λες armenopoulos.

Το ερώτημα που προκύπτει είναι

"Το 90% της χώρας είναι με προσωρινή ρευματοδότηση. Γιατί να αιτηθούν οριστική ρευματοδότηση; Ποιος θα τους υποχρεώσει;"

 

Αυτεπαγγελτα..

Το λεει κιολας...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωχ, μάλλον πάλι δεν είχα καταλάβει σωστά.

Λες πως ναι μεν θα ρευματοδοτηθεί η οικοδομή με τις ΥΔ κλπ αλλά έναν μήνα μετά την δημιουργία του σώματος Ε.Δ. θα γίνει αυτεπάγγελτα από τις ΥΔ η διαδικασία του άρθρου 7§7.

 

Και μάλλον έχεις δίκιο....

Share this post


Link to post
Share on other sites

τι καλα..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας ελπίσουμε πως οι πιέσεις που ασκούντα,ι θα ανατρέψουν την συγκεκριμένη διάταξη.

 

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα καταλαβα τι λες armenopoulos.

Το ερώτημα που προκύπτει είναι

"Το 90% της χώρας είναι με προσωρινή ρευματοδότηση. Γιατί να αιτηθούν οριστική ρευματοδότηση; Ποιος θα τους υποχρεώσει;"

Αυτεπαγγελτα..Το λεει κιολας...

το αλλο με τον Τοτο το ξέρετε; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιλαει για περιπτωσεις που θα κανουν αιτημα για τελικη συνδεση με τη ΔΕΗ μετα τις 1/3/2012.

Edited by terry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.