Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πλαίσια S-Energy


kouman

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

καλησπερα! εχω συνδεθει τωρα και 13 μερες! σε κοντινη περιοχη περιπου 3 χιλιομετρα απο εμενα ειναι 2 στεγες,μια με aleo και μια με kyosera..τα συγκρινω καθημερινα και οι διαφορες ειναι μικρες.τα πλασια και στις 3 στεγες ειναι απο 25-28 μοιρες και δεν σκιαζουν καθολου.ο καιρος αυτην την εποχη εδω ειναι παραξενος μπορει να σου βγαλει ενα συνεφο μιση ωρα το μεσημερι και 3 χιλιομετρα πιο περα να ειναι καθαρος.αλλα θα σας πω την αποδοση 2 ημερων απο τις 13 που ειμαι συνδεμενος που ο καιρος ηταν σχεδον καθαρος ολη μερα σε ολη την περιοχη...Μεγαλη Πεμπτη 12 Απριλιου S-ENERGY 66kwh KYOSERA 66kwh ALEO 64,5kwh..Δευτερα 16 Απριλιου S-ENERGY 65kwh KYOSERA 65kwh ALEO 63kwh..εγω ειμαι με Kaco inverter οι αλλοι με SMA TRIPOWER..ως τωρα παντως ειμαι ευχαριστημενος απο την αποδοση τους.εχω δει στιγμιαια αποδοση στο inverter ως και 10,4 και η ισχυς της στεγης ειναι 9.87.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.χθες και προχθες η αποδοση ηταν 72kwh την καθε μερα.εψαξα στο sunny portal και δεν ειδα κανενα 10αρι με τετοια αποδοση αυτη την εποχη..μεχρι 70 ειδα σε ενα-δυο.εχει δει κανεις τετοια αποδοση αυτη την εποχη;

 

Link to comment
Share on other sites

εχει δει κανεις τετοια αποδοση αυτη την εποχη;

 

Ναι, κ τα δικά μου εκεί είναι, ένα έκλισε προχτές χρόνο (20/4) συνολική απόδοση 16173 ΚW/h

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι το ιδιο κ εγω.. Σε επικοινωνια με την εταιρεια ειπε οτι απλα αλλαξε προμηθευτη κυψελων. Το ερωτημα γιατι το εκανε αφου πηγαινε καλα. Σε οσα ειχαμε δουλεψει παντως μεχρι τωρα πηγαν ολα καλα..

 

 

Παρακαλώ μη γράφετε με κεφαλαία. Δείτε τους κανόνες συμμετοχής

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum!

Αρχικά είχα επιλέξει τα S-Energy PA8 για τοποθέτηση σε οικιακή σκεπή λόγω του καλού θερμοκρασιακού συντελεστή με inverter Solar edge. Διαβάζοντας τις απόψεις των μελών, άρχισα να αμφιβάλλω.

Τι θα συμβουλεύατε να επιλέξω ανάμεσα στις σειρές PA8 και PC8 της συγκεκριμένης εταιρίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους!

Μπορεί κάποιος συνάδελφος να μου στείλει σε pm link με έμπιστους-δοκιμασμένους εμπόρους της Senergy, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.χθες και προχθες η αποδοση ηταν 72kwh την καθε μερα.εψαξα στο sunny portal και δεν ειδα κανενα 10αρι με τετοια αποδοση αυτη την εποχη..μεχρι 70 ειδα σε ενα-δυο.εχει δει κανεις τετοια αποδοση αυτη την εποχη;

Καλημέρα, συνεχίζεις να έχεις καλές αποδόσεις με τα S-energy PC8 αυτό το διάστημα που ανέβηκαν οι θερμοκρασίες;

Είμαι ανάμεσα στα PC8 και τα PA8 με inverter solaredge.Γνωρίζετε αν όντως τα PA8 έχουν τον θερμοκρασιακό συντελεστή που λένε; (Εξάλλου αυτός είναι και ο μόνος λόγος για να τα επιλέξω).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.