Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πλαίσια S-Energy


kouman

Recommended Posts

καλημερα! χθες η αποδοση ηταν 70..προχθες 69..θα ξαναπω οτι το μερος ειναι ιδανικο για φωτοβολταικο μιας και φυσαει σχεδον συνεχεια και δεν εχω καθολου σκιασεις..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα! πριν λιγο μπηκα στο site της S-energy και ειδα ενα πανελ το οποιο δεν το ηξερα και πρεπει να ειναι καινουριο με την ονομασια MC8 ειναι μονοκρυσταλικο με θερμοκρασιακο συντελεστη -0,39% και απο οτι ειδα βγαινει σε ισχυ 220-260W...παντως μεχρι τωρα τα δικα μου (PC8 235) τα συγκρινω με τα kyosera τα οποια ειναι σε μια στεγη φιλου στην ιδια περιοχη,χωρις σκιασεις,με τελειο αερισμο και δεν βλεπω διαφορες,πανε ουσιαστικα μαζι ως τωρα.δεν εχουν πιασει ακομα βεβαια οι μεγαλες ζεστες..τωρα τελειωνει αλλος ενας φιλος ενα 10αρι με X-group να δουμε τι παραγουν και αυτα,μιας και ακουω κατι τρελες παραγωγες απο καποιους που τα εχουν βαλει...

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τις τελευταιες 10 μερες η παραγωγη ειναι 64-65 και σημερα πηγε 66..για να πω την αληθεια περιμενα κατι παραπανω αν σκεφτω οτι παρκο 80 KW που εχω με tracker στην ιδια περιοχη 500μετρα πιο περα βγαζει μεσο ορο τωρα και 45 μερες 830kwh με μεγιστη παραγωγη 890kwh...η διαφορα χαοτικη της ταξης του 60%...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα S-energy και ειδικα το SM245PC8 γνωρίζει κανείς με τι είδους ακροδέκτη έρχονται; MC-4 ή Tyco?

Έχουν βύσματα συμβατά με MC4

 

Nα ρωτήσω και γώ κάτι αφού σας ενδιαφέρει ο θερμοκρασιακός συντελεστής γιατι δεν προτιμάτε τα Silcio?

Ιδιώτης είμαι δεν έχω να κάνω κάτι με την εταιρεία απλά στα χαρτία(τεχνικά χαρακτηριστικά) φαίνονται ιδανικά για την Ελλαδα και με 12 χρόνια εγγύηση και η κατασκευαστική τους γραμμή είνε πολύ καλή.

Θέλω να καταλήξω σε κάποιο τύπου πανέλου τις επόμενες μέρες και τεινω προς τα Silcio.

 

Κάθε συμβουλή σας ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

 

Έχεις δίκιο, τα Silcio προτείνω και εγώ ως καλύτερα αλλά όχι οτι και τα S-energy δεν είναι καλά

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Τα S-energy είναι μια χαρά πάνελ, αν και προσωπικά προτιμώ τα Silcio. Τα φωτοβολταϊκά S-energy είναι πάρα πολύ ανθεκτικά και έχουν τριάντα χρόνια εγγύηση. στη σελίδα μου έχω κάτι πολύ ωραία βίντεο με τα φωτοβολταϊκά πάνελ της S-energy (διαγραφή link). Είναι τόσο ανθεκτικά που περνάει και αυτοκίνητο από επάνω τους. έχω κάνει σχετικές εγκαταστάσεις και πάνε αρκετά καλά. Και είναι made in Korea

 

Μη δίνετε συνδέσμους σε σελίδες εταιριών (δικών σας ή μη), ώστε να μην τίθεται θέμα διαφήμισης. Θα μπορούσατε να δώσετε απευθείας το link του πολυμέσου.

Επίσης μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Δείτε τους κανόνες συμμετοχής.

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

S-ENERGY PA8 235 10 kW με νοτιο προσανατολισμό και 20 μοιρες δεν πεφτει με αυτες τις ζεστες κατω απο 70kWh, πριν απο 3 ευδομαδες που τα εβαλα που οι θερμοκρασιες ηταν σε πιο λογικά πλαισια πηγε 73-75 πολυ καλα νομίζω σε σχέση με αρκετά πάνελ..Μετραει τελικά πολύ ο θερμοκρασιακός συντελεστής..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.