Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Chartered Engineer και εγγραφή στο ΤΕΕ


mixalis-g

Recommended Posts

(Αλήθεια κάποιος με την εμπειρία την δίκια μου τι μισθό θα είχε σε μια εταιρία σαν την Ακτωρ ας πούμε)

 

 

Σε αυτό εδώ μπορεί κανεις να ρίξει λίγο φως?

 

Έτσι για γενικές τιμές ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

το ζητούμενο είναι σε ποιό έργο είσαι του Ακτωρα και σε τι πόστο. Με όσα έχω ακούσει δεν νομίζω να πέσεις κάτω από τα 1500-1600 δεδομένου και της εμπειρίας σου. Και μιλάω πάντα για εργοταξιακή θέση σε κάποια από τα έργα που έχει η εταιρία εντός Ελλάδος. Αλλά όλα αυτά εξαρτόνται από τι θέση θα κατέχεις στο έργο. Ανάλογα την θέση μπορεί να άνεβεις και 500 και 1000 από αυτό που σου λέω, μπορεί και 300-400 κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Για θέση εργοταξιάρχη στην Ελλάδα να υπολογίζεις ~40.000€ = 34.000£ το χρόνο +ΦΠΑ που θα αποδίδεις στην εφορία.

ΤΣΜΕΔΕ πληρωμένο από σένα.

Απασχόληση με Α.Π.Υ.

Εργασία καθημερινή >8ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Βιογραφικό θα στείλω έτσι για να μου φύγει η απορία αλλα μεταξύ μας όπως ανέφερα και ποιο πάνω το να φύγω από εδώ που όλα είναι οργανωμένα και τρέχουν ρολοι και να κατεβω Ελλάδα θα το κάνω μονο εάν ανοίξω δικό μου γραφείο.

 

Για 40 χιλιάρικα μείον φόρους μείον ΤΣΜΕΔΕ μείον μείον... δεν συμφέρει να παιδεύομαι

 

Καλύτερα να ανοίξω ένα σουβλατζίδικο στην Κεφαλλονιά από όπου και κατάγομαι και να δουλεύω 6 μήνες το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.