Μετάβαση στο περιεχόμενο

Buildingcert εκτός λειτουργίας;


ΚΩΝ/ΝΟΣ

Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμένα ,ξενυχτισμένη κι εγώ , πρέπει να αρχίσουμε τηλέφωνα και mail σε όποιον μπορεί να κάνει ντόρο ή να επικοινωνήσει με κάποιον κάπου..

Είναι αυτή κατάσταση να ξενυχτάμε μέρες, να τρέχουμε και να εκτεθούμε κιόλας? Κάθε φορά τα ίδια, έχω κουραστεί..

Κι όπως λέει ο συνάδελφος παραπάνω κι η διαφήμιση ακόμη παίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, bleo8onhs said:

ακόμη δεν ανεβάζει και τα έχω όλα έτοιμα... θα πάθουμε καμιά ζημιάαα... Ξέρει κανείς αν τελειώνει 15 ξημερώματα ή μεσάνυχτα; Ενημερωτικά, για να ξέρουμε τι θα λέμε και για τις προμήθειες που θα πάρω στο γραφείο. Μακαρόνια, κονσέρβες και τέτοια.

Όχι τίποτα άλλο αλλά έχει ακόμη διαφήμιση στην τηλεόραση και έρχεται ο άλλος και λέει τώρα έκανα συμβόλαια, προλαβαίνουμε, βάλε με μπροστά.

Η ανακοίνωση στη σελίδα λέει έως και 15 Μαρτίου. Η λογική λέει λοιπόν όλη τη μέρα. Στην υποστήριξη που ρώτησα βέβαια δεν ήξεραν να μου απαντήσουν... 

 

(συγγνώμη για το διαδοχικό post, μόλις το δημοσίευσα το σκέφτηκα..) 

Edited by Έλενα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι από τη Τρίτη δε μπορούμε να ανεβάσουμε τίποτα. Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι!!! Περιμέναμε ότι θα διορθώσουν τα πράγματα τρομάρα τους 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν δικαιολογείται Κυριακή ξημερώματα 3.00 και 4.00 η ώρα, το σύστημα να βγάζει errors και να μην δέχεται με τίποτα xml's. Και θεωρώ ότι τέτοια ώρα δεν υπήρχε θέμα λόγο υπερφόρτωσης χρηστών..... Εκτός αν όλοι οι μηχανικοί αποφασίσαμε να περάσουμε το Σαββατόβραδο μας , υποβάλλοντας ΠΕΑ 

Link to comment
Share on other sites

ακομα μια προθεσμία , με τους μηχανικούς σαν μαιμουνια ... να προσπαθούν να βρουν τρόπο να κάνουν την δουλειά 5 λεπτών ...
ακομα μια πλατφόρμα που δεν μπορεί να κάνει τα βασικά ,
ακομα μια φορά που μας αντιμετωπίζουν σαν να είμαστε .... μη πω .
αλλά .... δυστυχώς , αυτά μας αξίζουν αφού τα ανεχόμαστε κάθε φορά.
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί συνάδελφοι είχαν υποχρεώσεις με το κτηματολόγιο και με τις μεταβιβάσει οπότε ουσιαστικά από αρχές του μήνα ήθελαν να περάσουν τις αιτήσεις τους στο Εξοικονομώ.

Μπορεί να τους έφταναν δυο εβδομάδες αλλά τελικά μια και με το ζόρι είχαν.

 

Αν σας πω και εγώ πόσους πελάτες έχω που μου έφεραν αυτή την εβδομάδα τις εκκρεμότητες. Π.χ. μεταγραφή, διόρθωση στο Ε9, διόρθωση Ε1, ΑΦΜ και ΑΤΑΚ συνιδιοκτητών,  κλπ.

Προφανώς όσοι είχαν εκκρεμότητες δεν  είχαν πληρώσει, περίμεναν πρώτα να κλείσουν τις εκκρεμότητες οπότε και δεν έχω εκδόσει τα ΠΕΑ.  

Τώρα, ελπίζουμε σε μια παράταση.

 

Για 2 λόγους υποψιάζομαι ότι μπορεί να δοθεί παράταση:

1. Το κράτος εισπράττει κάθε μέρα παράτασης τουλάχιστον 100.000€ από:

- ΦΠΑ (απόδειξη ΠΕΑ)

- Πρόστιμο τακτοποίησης/νομιμοποίησης

- Πρόστιμο διόρθωσης Ε9, Ε1

- Συμβόλαια. Επίσπευσαν γονικές παροχές και αγορές για να μπουν στο πρόγραμμα.

 

2. Οι ειδικότητες που αναλάμβαναν τακτοποιήσεις και κτηματολόγια δεν έχουν προλάβει να προχωρήσουν τις αιτήσεις των πελατών τους.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, sdim said:

Πολλοί συνάδελφοι είχαν υποχρεώσεις με το κτηματολόγιο και με τις μεταβιβάσει οπότε ουσιαστικά από αρχές του μήνα ήθελαν να περάσουν τις αιτήσεις τους στο Εξοικονομώ.

Μπορεί να τους έφταναν δυο εβδομάδες αλλά τελικά μια και με το ζόρι είχαν.

έχεις δίκιο. Το ζήτημα είναι αν υπάρχει ελπίδα για μικρή παράταση μέχρι το τέλος της βδομάδας ας πούμε. Δεν είμαι γενικά υπέρ των παρατάσεων, αλλά νομίζω ότι αρκετοί, και εγώ, δεχτήκαμε πελάτες μέσα στην βδομάδα με το σκεπτικό ότι δυο τρείς είναι, θα τους υποβάλλουμε το σαββατοκύριακο. Άλλοι μπορεί να πήραν και λεφτά, πολλοί δουλεύουν με προκαταβολή, και τώρα τι θα κάνεις; Θα επιστρέψεις το χρήμα και την αξιοπρέπεια σου που δέχτηκες πελάτη και απέτυχες να τον υποβάλλεις σε σύστημα που τυπικά δεν έχει σειρά προτεραιότητας;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.