Μετάβαση στο περιεχόμενο

Buildingcert εκτός λειτουργίας;


ΚΩΝ/ΝΟΣ

Recommended Posts

δεν χρειάζεται να δώσει παράταση ... ας ξεκινήσει το εξοικομώ 2022 τον ιούλιο μέχρι τον δεκέμβριο ..ας κλεισει ποια αυτό ... να δούμε και τι κάναμε και τι ελπίδες θα δίνουμε στους ανθρώπους ... φυσίκα τα δεδομενα εχουν αλλάξει και οι προυπολογισμοί έχουν παει περίπατο οπότε πολλοί θα κάνουν πίσω οπότε ας το τελειωνουμε 

Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν, george68 said:

δεν χρειάζεται να δώσει παράταση ... ας ξεκινήσει το εξοικομώ 2022 τον ιούλιο μέχρι τον δεκέμβριο ..ας κλεισει ποια αυτό ... να δούμε και τι κάναμε και τι ελπίδες θα δίνουμε στους ανθρώπους ... φυσίκα τα δεδομενα εχουν αλλάξει και οι προυπολογισμοί έχουν παει περίπατο οπότε πολλοί θα κάνουν πίσω οπότε ας το τελειωνουμε 

Έχεις δίκιο. Ψιλουπολογίζω κάτι εργολαβίες δικές μου για το εξοικονομώ, και δεν βλέπω πως θα βγει πέρα χωρίς να πάρεις έξτρα λεφτά (που δεν θα τα πληρώσει κανείς). Δεν συζητάμε για απατεωνιές. Εγώ από τώρα τους προτείνω να περιμένουν. Έτσι κι αλλιώς μετά το καλοκαίρι θα αρχίσουν. Μη σου πω του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bleo8onhs said:

Off topic αλλά ξέρετε τι συμβαίνει αν ανεβάσεις λάθος αρχείο, άδειας ή λογαριασμού ρεύματος ή φωτογραφία ας πούμε;

Αν η αίτηση βρίσκεται στην κατάσταση 02. Καταχώρηση Βασικών Στοιχείων Αίτησης μπορείς να αντικαταστήσεις το αρχείο με το σωστό.

Αν η αίτηση έχει προχωρήσει στην κατάσταση 03.στ Αποδοχή/απόρριψη της πρότασης παρεμβάσεων δεν υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας των δικαιολογητικών.

 

  •  
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, N_N said:

Αν η αίτηση βρίσκεται στην κατάσταση 02. Καταχώρηση Βασικών Στοιχείων Αίτησης μπορείς να αντικαταστήσεις το αρχείο με το σωστό.

Αν η αίτηση έχει προχωρήσει στην κατάσταση 03.στ Αποδοχή/απόρριψη της πρότασης παρεμβάσεων δεν υπάρχει δυνατότητα επεξεργασίας των δικαιολογητικών.

εννοώ αν υποβληθεί με λάθος τι γίνεται.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάξει κάτι από αυτά που ίσχυαν στους προηγούμενους κύκλους του προγράμματος, θα ζητηθούν εξηγήσεις από τον έλεγχο στο τέλος και τότε θα ανεβάσεις το σωστό έγγραφο.

Στην παρούσα φάση και το manual του πλυντηρίου να ανεβάσεις αντί για ΟΑ θα προχωρήσει η αίτηση, μόνο στον τελικό έλεγχο έχω καταλάβει ότι τα ελέγχει άνθρωπος τα δικαιολογητικά.

Βέβαια φέτος έχουμε και την Ηλεκτρονική Ταυτότητα σε 2ο χρόνο και πριν την υπαγωγή, οπότε μπορεί να ζητηθούν διευκρινίσεις νωρίτερα.

Edited by N_N
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχετε δει κάποια διαφορά στο buildingcert?

Επίσης έχει μάθει κανείς αν κλείσει αύριο τελικά και δεν μείνουν οι καταχωρημένες για συμπλήρωση, τι ώρα προβλέπεται?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Έλενα said:

Έχετε δει κάποια διαφορά στο buildingcert?

αργά το βράδυ της Κυριακής κατάφερα να εκδόσω άλλο ένα ΠΕΑ (που είναι μια βελτίωση σε σχέση με όλο το Σ/Κ που δεν μπορούσα να κάνω τίποτε), και έκτοτε είτε λειτουργεί σαν χελώνα (να ανεβάσεις ένα αρχείο την φορά) είτε καθόλου.

Οι φήμες λένε ότι το ΥΠΕΝ δεν θα δώσει παράταση γενική, αλλά μόνο ''για όσους αποθηκεύσουν ανολοκλήρωτη αίτηση μέχρι και την 15η Μαρτίου'' 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Free Bird said:

αργά το βράδυ της Κυριακής κατάφερα να εκδόσω άλλο ένα ΠΕΑ (που είναι μια βελτίωση σε σχέση με όλο το Σ/Κ που δεν μπορούσα να κάνω τίποτε), και έκτοτε είτε λειτουργεί σαν χελώνα (να ανεβάσεις ένα αρχείο την φορά) είτε καθόλου.

Οι φήμες λένε ότι το ΥΠΕΝ δεν θα δώσει παράταση γενική, αλλά μόνο ''για όσους αποθηκεύσουν ανολοκλήρωτη αίτηση μέχρι και την 15η Μαρτίου'' 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Κι εγώ πριν λίγο μίλησα με την υποστήριξη, αποκλείουν παράταση αλλά μόνο δηλώσεις καταχωρηθείσες να επεξεργαστούν.

Επίσης μου είπαν ότι θα είναι όλη μέρα και αύριο σε λειτουργία η πλατφόρμα για τις αιτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει εντοπίσει κάποιος ότι υπάρχει πρόβλημα και στην εκτύπωση τον ΠΕΑ με πήρε ένας πελάτης που είχε χάσει  το χαρτί που του είχα δώσει και πήγα να το εκτυπώσω και μου το ανοίγει σε μια περίεργη μορφή που δεν μπορώ να το κατεβάσω.

Edited by SweetPat
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.