Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Buildingcert εκτός λειτουργίας;


ΚΩΝ/ΝΟΣ

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Εχω προβλημα σημερα, ανεβαζω ολα τα δεδομενα της επιθεωρησης, φωτο και τοπογραφικο , ολα καλα. Μολις ανεβαζω το xml της επιθεωρησης μου βγαζει παρατηρησεις δεν μπορει να ανεβει , οτι δεν υπαρχουν στοιχεια καταναλωσης, οτι τα τετραγωνικα ειναι 0 , κλπ.

Γνωριζει κανεις τιποτα, μηπως γινεται καμμια αναβαθμιση και δεν μπορει να μου διαβασει το xml μου ?

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω φιλε μου, να στρωσει γιατι εχω προβλημα με τον πελατη. Ζητησα και απο εναν συναδελφο φιλο να κανει μια δοκιμη και αυτος στο δικο του αρχειο και σε αυτον βγαζει τα ιδια. Αν συνεβηκε και σε καποιον αλλο συναδελφο ας γραψει να δουμε τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα. Μόλις ανεβάζω το xml μου βγάζει : Οι αλλαγές στην επιθεώρηση δεν καταχωρήθηκαν εξαιτίας των παρακάτω προβλημάτων:

  • Timeout

 

 

Δεν μπορεί ακόμη να εκδοθεί έγκυρο ΠΕΑ εξαιτίας των παρακάτω προβλημάτων:

  • Δεν υπολογίζεται κατανάλωση για θέρμανση, πιθανώς λόγω έλλειψης δεδομένων που σχετίζονται με το σύστημα θέρμανσης
  • Δεν υπολογίζεται κατανάλωση για ψύξη, πιθανώς λόγω έλλειψης δεδομένων που σχετίζονται με το σύστημα ψύξης
  • Η συνολική επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός
  • Η θερμαινόμενη επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός
  • Η τιμή των ετήσιων εκπομπών CO2 είναι εκτός ορίων.

 

 

Timeout

Η συνολική επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός

Η θερμαινόμενη επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός

Η τιμή των ετήσιων εκπομπών CO2 είναι εκτός ορίων.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Nick , δυστυχως η ευτυχως τωρα ησυχασα γτ τα ιδια ακριβως βγαζει και σε μενα. Ολο το απογευμα παιδευομουν μηπως εγω εχω κανει κατι λαθος αλλα προφανως ειναι γενικο το προβλημα. Δες τι με βγαζει .

 

Οι αλλαγές στην επιθεώρηση δεν καταχωρήθηκαν εξαιτίας των παρακάτω προβλημάτων:

  • Το αρχείο αποτελεσμάτων δεν αρχίζει με

Δεν μπορεί ακόμη να εκδοθεί έγκυρο ΠΕΑ εξαιτίας των παρακάτω προβλημάτων:

  • Δεν υπολογίζεται κατανάλωση για θέρμανση, πιθανώς λόγω έλλειψης δεδομένων που σχετίζονται με το σύστημα θέρμανσης
  • Δεν υπολογίζεται κατανάλωση για ψύξη, πιθανώς λόγω έλλειψης δεδομένων που σχετίζονται με το σύστημα ψύξης
  • Η συνολική επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός
  • Η θερμαινόμενη επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός
  • Η τιμή των ετήσιων εκπομπών CO2 είναι εκτός ορίων.

Άλλες παρατηρήσεις που δεν επηρεάζουν την έκδοση ΠΕΑ:

  • Δεν βρέθηκε το σενάριο υπ' αριθμόν: 3

 

Το αρχείο αποτελεσμάτων δεν αρχίζει με Η συνολική επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός

Η θερμαινόμενη επιφάνεια είναι μικρότερη ή ίση του μηδενός

Η τιμή των ετήσιων εκπομπών CO2 είναι εκτός ορίων.

 

Με βγαζε και μενα το time out αλλα μετα απο μερικα refresh δε με το βγαλε. Τους εστειλα και mail στο building cert . Ελπιζω το πρωι να φτιαξει γιατι εχω προβλημα με τον πελατη , που το χρειαζεται να παει για ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.