Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΦΕΚ ίδρυσης τμημάτων ΜΗ.ΠΕΡ Χανίων και Ξάνθης


Recommended Posts

Προς το παρών αυτά τα 2 είναι τα μοναδικά φεκ που αναφέρουν τυχόν δικαιώματα (δλδ τίποτα) της ειδικότητάς μας. Αναμένουμε από τη πολιτεία 13 χρόνια από τον πρώτο μας απόφοιτο να εκδώσει το περιβόητο και περιζήτητο ΦΕΚ των επαγγελματικών μας δικαιωμάτων.

fek miper.pdf

fek mipes ksanthis.pdf

Edited by Γιάννης
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι Μηχανικοί περιμένουν 30 χρόνια ρε αδερφάκι;

Γιατί οι της ειδικότητας σου δε νομίζω να περίμεναν ποτέ τίποτα..

 

Και στο κάτω κάτω και τι έγινε που περίμεναν τριάντα χρόνια; Δε θα'πρεπε..

Τι είσαι ο Λοχαγός του στρατοπέδου και πρέπει να παλιώσω πρώτα για να μου δώσεις το δικαίωμα να υπάρχω;;

 

Λοιπόν αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το ειρώνικό υφάκι και ο σνομπισμός μερικών ανθρώπων απέναντι σε τι??..

 

Βλέπεις οτι ειδικά αυτόν τον καιρό που όλοι έχουμε οικονομικά θέματα έως και επιβίωσης υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που δεν έχουν το νομικό δικαίωμα να υπάρξουν επαγγελματικά πάνω σε κάτι που σπούδασαν όσο και εσύ και προσπαθούν όσο μπορούν να κινήσουν το αργοκίνητο διεφθαρμένο ελληνικό σύστημα (βλέπε συνάφια ΤΕΕ κτλ) που τους αρνείται πεισματικά οτιδήποτε και αυτό που έχεις να βγάλεις απο μέσα σου απέναντι σε αυτή την προσπάθεια είναι ειρωνεία;; Μπράβο ρε.

 

Κατά τα άλλα τουλάχιστον μέσα στο φόρουμ όλοι είναι στη φάση: ναι ρε συνάδελφοι και βέβαια συνάδελφε και ο καθένας στην ειδικότητά του συνάδελφε και τα λοιπά. αΦρύδια.. και υποκρισία. Μη μας πάρουν κανα ψίχουλο απο την πιτούλα μας μόνο και κατα τα άλλα και γαμώ τις συναδελφικότητες..

 

Τα κόμπλεξ που μπορεί να βγαίνουν στον καθένα που θεωρεί οτι μόνο αυτός υπάρχει στο μικροεπιστημονικό του σύμπαν δε με αφορούν γενικώς αλλά όταν έγω δε μπορώ να ζήσω την οικογενεια μου και ο άλλος πετάει εξυπνάδες επειδή έχει το πάνω χέρι, έλεος..

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι παρεξηγησατε το πνευμα του Pappos, ηταν βαθεια ειρωνικο και φλεγματικο οχι προς εσας αλλα προς το ΤΕΕ

και το υπουργειο παιδειας. Δηλαδη αν δεν επηρεαζε τις ζωες και το ψωμι τοσων ανθρωπων θα μπορουσε κανεις να πει

οτι το ολο θεμα ειναι σκετη κωμωδια, τα ΕΔ των μηχανικων οριζονται απο βασιλικο διαταγμα του 1934, πιθανοτατα θα

κανουμε την επετειο των 100 χρονων χωρις να εχει αλλαξει τιποτα!

 

Εγω πιστευω στην συνεννοηση μεταξυ των νεω ειδικοτητων μηχανικων ΠΕ και ολων των ΤΕ ωστε να εκδοθουν

νεα μεταπολεμικα ΕΔ...Τι διαολο μιλαμε σχεδον για 60.000+ ανθρωπους, παλι θα μας αγνοησουν?

Edited by MScEng
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάποιοι αγνοούν 10.000.000 Ελληνες.....Θέλω να πω ότι δυστυχώς λίγοι καθορίζουν την τύχη πολλων, σε όλα τα επίπεδα

Link to comment
Share on other sites

άκου φιλαράκι οι μηχ περ είμαστε σκασμένοι αν μας πιάσεις απ τη μύτη θα εκραγούμε οπότε τα υποτίθεται φλεγματικά σχόλια της πλάκας μπορούν να λείπουν ή αν δε λείπουν θα ακούνε τα μπινελίκια που αρμόζουν μέχρι να φάμε μπαν που σκασίλα μου κιόλα εδώ που τα λέμε

 

να ευχηθώ καλό αγώνα στο νέο συμβούλιο μηχ περ και να δώσω μία συμβουλή, αν θέλετε την ακούτε

 

κατά τη γνώμη μου φτάνει με τις φρου φρου επιστολές, τον καλοπαιδισμό, την lolελπίδα ότι το πανάχρηστο τεε και οι πανίσχυρες συντεχνίες κάποτε θα μας λυπηθούν επειδή ψοφολογάμε

 

οργανώστε καταλήψεις πορείες φωτιά και τσεκούρι είμαι σίγουρος ότι αρκετός κόσμος είναι πανέτοιμος να πιάσει τις πέτρες και τις μολότωφ ας φάμε και φυλακή τουλάχιστο να πούμε ότι αγωνιστήκαμε

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δες αν στις μελέτες για τις περιβαλλοντικές επιπτώσεις εμπίπτει η μελέτη ενεργειακής απόδοσης κτιρίων. Από την στιγμή που η κατανάλωση ενέργειας έχει επίπτωση στο περιβάλλον... εκτός αν δεν το βλέπει έτσι ο νομοθέτης. Δεν ξέρω την σπουδή σου βέβαια και το αντικείμενο των μαθημάτων της σχολής και τι συνεργασίες με άλλες ειδικότητες μπορεί να χρειαστούν (όχι ότι έχει πολύ σημασία για το νομοθέτη αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε τα παραπάνω δεν ανήκουν στις περιβαλλοντικές επιπτώσεις αλλά μάλλον στον "Περιβαλλοντικό σχεδιασμό" (σε συνεργασία με άλλες ειδικότητες προφανώς)

http://www.env.duth.gr/content/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B7-%CE%B1

 

Το συγκεκριμένο θέμα όμως είναι στο ειδικότητες - συλλογικά όργανα και βγαίνουμε εκτός θέματος

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.