Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες στο τμήμα Μηχανικών Περιβάλλοντος Χανίων


bukem

Recommended Posts

καλημερα ειμαι καινούργιο μέλος και θα ηθελα να ρωτήσω αν θέλω και εγω να δόσω κατατακτήριες σε αυτό το τμήμα μπορώ πχ να παω κρήτη να νικιάσω ενα 6αμινο να παροκολουθήσω τα μαθηματα και να δοσω? θελω να πω διδάσκονται τα μαθηματα αυτα? ποσο δύσκολες ειναι η εξετάσεισ αν παρακολουθώ συνεχεια? ευχαριστώ προκαταβολικά(εχω τελιοσει γεωτεχνολογια και περιβαλλον τει )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλημέρα, έχω τελειώσει δομικών έργων.

Σκέφτομαι να κάνω ένα μεταπτυχιακό πάνω στο περιβάλλον. Πιο συγκεκριμενα εχω βρει καποια στο πολυτεχνειο Χανιων, σχετικά με διαχείρηση υδάτινων πόρων κ.α .

Ηθελα λοιπόν να ρωτήσω, αν κάποιος ξέρει , κατα ποσο η εξειδίκευση αυτή θα με βοηθήσει επαγγελματικά στην αποκατάσταση μου ( δεδομένου ότι είμαι δομικος), καθώς επίσης και αν υπάρχει κάποιος να έχει κανει κάποιο παρόμοιο μεταπτυχιακό στα Χανιά, ώστε να μου πει εντυπώσεις. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι θα βοηθήσει. Άλλο τα δομικά έργα (κτίρια, γέφυρες, πύργοι, στάδια κλπ.) και άλλο τα περιβαλλοντικά έργα (υδρεύσεις, αποχετεύσεις, εγγειοβελτιωτικά έργα, αντιπλημμυρικά έργα, κλπ.). Υπάρχει μεγάλη απόσταση ανάμεσα σε αυτά τα δύο.

Edited by geostefanou
Link to comment
Share on other sites

Όντως η αλήθεια είναι οτι οι μηχανκοί περιβάλλοντος είνια πολύ πιο κοντά στα έργα υποδομής αφού στην ουσία μελετούν και κατασκευάζουν τα τεχνικά έργα περιβάλλοντος.

 

Νομίζω στο μεαπτυχιακό έχουν προσθέσεις 1-2 μαθήματα για ενεργειακή επιθεώρηση κλπ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να παρακολουθήσεις ολόκληρο μεταπτυχιακό μόνο γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.