Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ'οίκον"


Recommended Posts

Δεν ισχύει αυτό περί τήρησης των ελαχίστων κατά ΚΕΝΑΚ για το εξοικονομώ, όπως αρχικά υπήρχε. Μόνη δέσμευση είναι η αναβάθμιση κατά μία κατηγορία ή εξοικονόμηση ενέργειας 30% του Κ.Α. Μπορείς να το διαπιστώσεις και στο παράρτημα προτάσεων παρεμβάσεων που έχει καταργηθεί το αντίστοιχο πεδίο δήλωσης συμόρφωσης βάσει ΚΕΝΑΚ καθώς και στο τέλος του ίδιου παραρτήματος όπου πλέον δεν αναγράφονται οι παλαιότερεσ προδιαγραφές π.χ. για τα κουφώματα που αυτόματα τα κατάτασαι σε διαφορετική οικονομική κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

στο νέο οδηγό του εξοικονομώ ΙΙ (μάρτιος 2012) αναφερει μόνο την απαίτηση για το 30% και σε ότι αφορά τον ΚΕΝΑΚ αναφερει απλά ότι επιτυγχάνεται μεγαλύτερη εξοικονόμηση αν ακολουθούνται οι απαιτήσεις του ΚΕΝΑΚ χωρίς να αναφέρει ότι είναι υποχρεωτική η εφαρμογή του.

 

απλά επειδή μπορεί ακόμα αυτό να μην είναι γνωστό και να έχουμε προβλήματα μετά ήθελα να μάθω αν κανείς έχει κάνει κάτι αντίστοιχο και αν ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα χωρίς πρόβλημα.

 

antboton: είδα την απάντηση αφού υπέβαλλα την απάντηση μου. θα το δω αυτό που λες για να βεβαιωθώ

Edited by EfyD
Link to comment
Share on other sites

Τα στοιχεία προμηθευτών (επωνυμία και αφμ) που δηλώσεις στην αίτηση είναι δεσμευτικά για μετά.

Μπορείς δηλαδή τελικά να επιλέξεις άλλους προμηθευτές?

Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένα καταστήματα ζητάνε να αλλάξεις και τις προσφορές, με ανάλογες του τελικού προμηθευτή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είναι υποχρεωτική η προσκόμιση προσφορών κατά την υποβολή της αίτησης.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν είναι υποχρεωτική η προσκόμιση προσφορών κατά την υποβολή της αίτησης.

Σίγουρα δεν είναι υποχρεωτική η προσκόμιση!

Αλλά μερικές φορές νομίζω δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα με κάποιους.

 

Ο άλλος επιμένει ότι επιχορηγούνται όλοι οι τόκοι.

Του εξηγώ ότι είναι άτοκα μέχρι τέλος 2015 και να το τσεκάρει.

Ακόμα και μετά από πολλές συνομιλίες μας, το ίδιο λέει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.