Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα "Εξοικονομώ κατ'οίκον"


Recommended Posts

Καλησπέρα,

τα "κλασικα" air-condition επιδοτουνται ή κανω λάθος?

Η εσωτερική θερμομόνωση οροφής επιδοτείται? Δυστυχώς δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στην οροφή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι μπορούσαν να υπαχθούν στις αντλίες θερμoτητος?!

 

Είναι Α.Θ. αέρα-αέρα.

Επιδοτούνται οι Α.Θ. αέρα-νερού και νερού-νερού (γεωθερμικές).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι. γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί  προσφάτως εκδιδόμενο πεα για μίσθωση ως 1ο πεα στο εξοικονομώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι. γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί  προσφάτως εκδιδόμενο πεα για μίσθωση ως 1ο πεα στο εξοικονομώ?

το είχα ρωτήσει και μουπαν ότι δεν θα το επιτρέπει το σύστημα. Οπότε δες εάν μπορείς να την κατεβάσεις ως 2η επιθεώρηση και εάν κατεβαίνει προχωράς κανονικά. εννοείτε ότι η αμοιβη η 1η ΔΕΝ είναι επιλέξιμη καθότι εκδόθηκε για άλλο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙ ΤΙ ΑΡΚΙΒΩΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΞ ΟΙΚΟΝΟΜΩ ΚΑΤ ΟΙΚΟΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ    ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΖΕΣΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΧΡΗΣΗΣ ? ΓΙΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ?? ΓΙΑ ΜΟΝΟΚΑΤΟΙΚΙΑ ??  ΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ?? ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΤΖΑΚΙ ? ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ AIR CONDITION ? ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΩΜΑΤΩΝ (ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ) ? ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΝΟΜΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΙΣΟΓΕΙΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ (ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ) ΔΙΩΡΟΦΟΥ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ. Η ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΚΕ ΤΟ 1982 ΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΛΕΒΗΤΑ-ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ. ΤΟ 2005 ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ Α' ΟΡΟΦΟΥ (ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΛΕΒΗΤΑ-ΚΑΥΣΤΗΡΑ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΕΓΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΕΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΙΣΟΓΕΙΟΥ ΜΟΥ (ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ) ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ' ΟΙΚΟΝΟΜΩ ΚΑΤ' ΟΙΚΟΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΕΒΗΤΑ-ΚΑΥΣΤΗΡΑ (ΛΟΓΩ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ-ΦΘΟΡΩΝ ΚΤΛ.) ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΝΤΥΠΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ ΤΟΥ Α' ΟΡΟΦΟΥ (ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΥΤΗ). ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΙΣΟΔΟΣ, ΤΟΥ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΟΣ, Η Η ΕΞΩΠΟΡΤΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΡΜΑΤΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ (ΣΩΜΑΤΑ ΚΑΛΟΡΙΦΕΡ) ΕΜΠΙΠΤΟΥΝ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΕΞΙΜΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ' ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.