Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ν. 4014 και..φωτοβολταϊκα


Recommended Posts

σημερα πηρα την πολυποθητη απαντηση απο την πολεοδομια...

χρειαζονται δυστυχως να κανω ολοκληρωμενη υπαγωγη και να τους δωσω ολα τα εγγραφα του συστηματος που θα εδινα και σε ενα συμβολαιογραφο για συμβολαιο..

Link to comment
Share on other sites

αφου δε μου ζητησαν και σχεδια παλι καλα...βεβαια μου ζητησαν να κανω υπευθυνη δηλωση οτι θα τα καταθεσω στο ΤΕΕ οταν γινει η Β φαση(αν γινει)

Link to comment
Share on other sites

αφου δε μου ζητησαν και σχεδια παλι καλα...βεβαια μου ζητησαν να κανω υπευθυνη δηλωση οτι θα τα καταθεσω στο ΤΕΕ οταν γινει η Β φαση(αν γινει)

τελικα απο κοντα αλλαξαν αποψη και ηθελαν και κατοψη...
Link to comment
Share on other sites

:smile: :-) :smile: Ρε παιδιά... τί καλά που θα εξαφανιστούν όλοι αυτοί!!! Μπορούμε να ελπίζουμε σε κάποια νέα αρχή... κάτι καλύτερο........ Edited by JTB
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλα αφότου διάβασα όλη την νομοθεσία, τις εγκυκλίους και τα ΦΕΚ, συμπέρανα ότι δεν προκύπτει απο κάπου το να ζητάει η ΔΕΗ βεβαίωση πολεοδομίας για την σύνδεση (πλήν βεβαια απο την εγκύκλιο της ίδιας της ΔΕΗ ή οποία αναφέρει ως σχετικά νόμο του 2010 και την εγκύκλιο 1/12 η οποία αναφέρει ότι το μόνο που χρειάζεται είναι η βεβαίωση του ΤΕΕ!). Σε πολεοδομία σήμερα ο διευθυντής μου ειπε οτι δεν δίνει τετοιες βεβαιώσεις και δεν προκύπτει απο κάπου οτι πρέπει να τις δώσει! (και πολύ σωστά κατά την γνώμη μου). Εγώ ποιον να πείσω? τον υπάλληλο της ΔΕΗ οτι η εγκύκλιος τους ειναι λάθος ή τον διευθυντη της πολεοδομίας οτι υπάρχει διαδικασία έκδοσης τετοιων βεβαιώσεων?

Link to comment
Share on other sites

WELCOME TO THE CLUB....

συναδελφε αλλη μια φορα στα γραναζια του δημοσιου(χωρις να φταινε παντα οι υπαλληλοι) γινομαστε οι μηχανικοι ερμαια του καθενος....

λοιπον στην πολεοδομια να ζητησεις βεβαιωση οτι εχει τακτοποιηθει το ακινητο με 4014 (μην αναφερεις τιποτα για φωτοβολταϊκα).αυτη την δινουν ολες οι πολεοδομιες(οσες γνωριζω εγω τουλαχιστον) αρκει να τους προσκομισεις καποια εγγραφα.Στην ΔΕΗ αρκει αυτο ετσι λεει το χαρτι τους αν και καλο ειναι να τους κανεις μια ερωτηση για επιβεβαιωση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειχα εκτενέστατη συζήτηση με τον διευθυντή της πολεοδομίας οπου ανοιξαμε ολα τα έγγραφα και τις εγκυκλιους, βεβαιώση οτι εχεις ενταχθει δεν δίνουν! δινουν μονο κυριας χρήσης και για κατοικία το θεωρώ γελίο να ζητήσω! Δεν συμφωνω στο να μας ζητάνε ότι χαρτί θελουν χωρίς δικαιολογία και συνεπώς θα βάλω να επικοινωνήσουν μεταξύ τους οι διευθυντές και ας βγάλουν άκρη αυτοι!

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω..εχεις δικιο και ειμαι 100% μαζι σου..και μακαρι να βγαλεις ακρη

απλα εγω επειδη υπηρχε πιεση απο ιδιοκτητες πηγα σε δυο πολεοδομιες και μου εδωσαν βεβαιωση κανονικα.και ειχαν βγαλει πολλες βεβαιωσεις για τακτοποιηση ακινητων με 4014(βεβαια οχι για φωτοβολταϊκα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.