Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ν. 4014 και..φωτοβολταϊκα


Recommended Posts

Κωλοχανίο ο καθένας με το βιολί του...Το βρήκανε τώρα όλοι (ΔΕΗ, μέχρι και τράπεζες) ζητάνε βεβαιώσεις και τακτοποιήσεις λες και τόσα χρόνια αυθαιρεσίας ήταν κάπου καλά κρυμμένα και ξάφνου αναδύθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Follow up... μετά απο την επισκεψη στην πολεοδομία, επίσκεψη στα τοπικα γραφεία της ΔΕΗ, συνομιλία με την κυρία που έβγαλε την εγκύκλιο της ΔΕΗ και εν συνεχεια επισκεψη στην ΔΟΚΚ η απάντηση που δόθηκε ήταν..."για αυτές τις περιπτώσεις θα μπορούσε να βγεί μια βεβαίωση σύμφωνα με τις διαδικασίες για την βεβαίωση κυριας χρήσης" κατέθεσα εγγράφως αίτηση στην ΔΟΚΚ ώστε η απάντηση να κοινοποιηθει και στην πολεοδομία και περιμένω...πάντως νομικά δεν προκύπει απο πουθενα, απλά νομίζω ότι το συμφώνησαν ΔΟΚΚ και ΔΕΗ!

Link to comment
Share on other sites

συναδελφε εχεις δικιο.κυνηγησε τους...το ιδιο κανουμε και εμεις.παντως, συμφωνα με οσα μου ειπε μια προϊσταμενη στην ΔΕΗ, περιμενουν νεα εγκυκλιο που θα λεει οτι και η εγκυκλιο 1.12, δηλαδη θα ζητανε αυτα που βγαζει το συστημα του ΤΕΕ και οχι βεβαιωση απο πολεοδομια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και εγω μια απο τα ιδια παιδια. απο Δραμα ειμαι και μου ζητησαν τα ιδια απο την Δεη. πηγα απο την πολεοδομια, τους το ειπα και γελασαν. Τελος παντων οι ανθρωποι μου ειπαν ελα με τον μηχανικο σου και θα σου δωσουμε την βεβαιωση. Παω την Δευτερα και ο θεος βοηθος.... :wink:

 

 

Μήπως η ειδικότητα που λέει στο προφίλ δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.?Αν ναι παρακαλώ να μπει η σωστή.Ευχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε ...

Αν δε δουλέψει ... θα στείλουν περιστέρι ...

=1760&language=el-GR"]http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=778&sni[1155]=1760&language=el-GR

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε ...

Αν δε δουλέψει ... θα στείλουν περιστέρι ...

http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=778&sni[1155]=1760&language=el-GR

άρα η ΔΕΗ δικαιώνεται...??? άντε τώρα καλά ξεμπερδέματα με τις πολεοδομίες

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον τωρα μας δωσανε ενα χαρτι να τους πηγαινουμε.κατι ειναι και αυτο ειναι μια αρχη σε σχεση με πριν που πηγαιναμε στα τυφλα..

οσο για το τελευταιο συναδελφε συμφωνω απολυτα...με αυτους εκει ολο λενε θα μας απαλλαξουν και ολο εκει μας στελνουν!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

H ΔΕΗ εκανε την δουλεια της, απλά αυτός τον οποιο συμβουλευτηκαν, δεν εκανε τον κοπο να ενημερωσει της πολεοδομιες...η συνεχεια επι των πολεοδομιών και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.