Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πραγματογνωμοσύνη για δουλεία οδού.


Recommended Posts

Υπάρχει μια λεπτομέρεια που σας κάνει να διαφωνείτε για τιςλίστες των πραγ/νων που έχουν τα δικαστήρια.

Σε πολλές επαρχιακές πόλεις λόγω των διαπροσωπικών σχέσεων μεταξύ των κατοίκων, δεν πηγαίνει κανένας να κάνει αίτηση για τις λίστες του δικαστηριου με αποτέλεσμα να ζητάν τα Πρωτοδικεία από τα κατα τόπους παραρτηματα του ΤΕΕ λίστες με μέλη.

Τώρα στην Αθήνα, Πειραιά, Θεσσαλ/κη κλπ, κάθε χρόνο γίονται αιτήσεις από τους μηχανικούς για να συμπεριληφθούν στις λίστες.

 

Οσον αφορά τους δημοσίους υπαλλήλους / αποφοίτους ΤΕΙ , όπως ανέφερα και πιο πάνω ας μην κάνουμε γενικές κρίσεις, υπάρχουν και πολύ αξιόλογοι αλλά άλλοι πραγματικά άσχετοι.

Συναδελφε καθε χρονο εκτος απο το ΤΕΕ και στις τεχνικες δημοσιες υπηρεσιες ερχεται εγγραφο του δικαστηριου που ζητα πινακα υπηρετουντων υπαλληλων για να συμπηρωσει τον πινακα πραγματογνωμονων.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους συμμετέχουν στο topic!

1. Ο εν λόγω πραγματογνώμονας πληρώθηκε την αμοιβή που ζήτησε, πριν ξεκινήσει την εργασία του, με συμμετοχή 50% από κάθε πλευρά.

2. Δεν έχω καμία πρόθεση εκδίκησης, το μόνο που θέλω είναι το δικαίωμα που μου δίνει ο νόμος, να μπω στην περιουσία μου και να την προστατέψω! Δυστυχώς στην χώρα μας είναι πολύ εύκολο κάποιος να μπλέξει στο σύστημα της "συμφωνίας κάτω από το τραπέζι". Το αίτημά μου για δουλεία οδού, είναι πάρα πολύ εύκολο να υλοποιηθεί χωρίς να επιβαρύνω στο ελάχιστο την άλλη πλευρά.

3. Ο χρόνος που έχω στην διάθεσή μου είναι περιορισμένος διότι θέλω να χρισημοποιήσω το ακίνητό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην σύνταξη της πραγματομοσύνης για την διάνοιξη της δουλείας διόδου απαιτείται περιβαλλοντική μελέτη επιπτώσεων ή όχι και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.