Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αριθμός κτηματολογίου & ΠΕΑ


qwert

Recommended Posts

Ααααα καλα...ok...μπερδεύτηκα. Καλο μεσημερι.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εχω μια ισογεια οικία αυθαίρετη η οποία τακτοποιήθηκε με 4178. Είναι σε μεγάλο οικόπεδο με 3 κτίρια, αυτη ήταν πάντα να κατεδαφισθεί, αλλά τελικά κρατήθηκε. Ζητησα ΚΑΕΚ και με χίλια ζόρια μου έφεραν , αλλά καταλαβαίνω ότι πρόκειται για τα άλλα κτίρια, αφού το ε΄να γραφει σύσταση καθετου Ι, και το άλλο κάθετος ΙΙ, και ιδιοκτησίες Α1, 1ου. 

1. Αρα απο τα παραπάνω αποκλείεται να είναι της ισ'ογειας μονοκατοικίας. Ετσι δεν είναι?

2. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν το δήλωσαν. Γράφω <<οχι>> ή <<δεν ΄'εχω πληροφόρηση>>?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το δεν έχω πληροφόρηση?

Είναι πιο χαλαρό αυτό ή έχει κάποια επιπτωση?

Και το δεν έχει? Πότε μπαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Το δεν έχει σημαίνει δεν έχει δηλαδή δεν έχει γίνει δήλωση στο Κτημ/γιο. Το δεν έχω πληροφόρηση απλά ότι δεν σε ενημερώσαν σχετικά οι ιδιοκτήτες. Τι επίπτωση να έχει;

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι και συγνώμη εκ των προτέρων αν η ερώτησή μου έχει απαντηθεί σε άλλο ποστ!

Έχω περίπτωση 2 παλαιών καταστημάτων με 2 διαφορετικά ΚΑΕΚ, τα οποία τα τελευταία χρόνια έχουν ενοποιηθεί και μισθώνονται σαν ένα. Δεν έχει γίνει (ούτε επιθυμούν οι ιδιοκτήτες να γίνει) κάποια ρύθμιση με τους νόμους των αυθαιρέτων...η κάτοψη που συνοδεύει την άδεια λειτουργίας τα αποτυπώνει σαν ένα ενιαίο κτίσμα..στο ΠΕΑ για την ηλεκτρονική μίσθωση (ένα μισθωτήριο που τα αναφέρει το καθένα με το εμβαδόν του) ποιο ΚΑΕΚ θα συμπληρώσω??..πρόκειται για κτίσματα προ του '55 δομημένα με 100% κάλυψη στο οικόπεδο (35τ.μ. και 92 τ.μ. αντίστοιχα).

Σας ευχαριστώ πολύ..καλό Πάσχα σε όλους!

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.