Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δόμηση σε οικισμούς κάτω των 2.000 κατοίκων


Recommended Posts

1 ώρα πριν, Pavlos33 said:

Αλήθεια δεν θα εκδόσεις την άδεια ηλεκτρονικά;

Η ΥΔΟΜ που εμπλέκεται στην κατηγορία αδειών 3;

Ή πρόκειται για άδεια ειδικού κτηρίου ή για το γνωστό σύνδρομο της Στοκχόλμης ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν νομιζω οτι η 67/2011 δεν εχει καμμια ισχυ...αποτι καταλαβαινω το θεμα ειναι στη διακριτικη ευχερεια της υδομ..ποσο μαλλον που ο ιδιοκτητης μου κατεχει με το ιδιο συμβολαιο τα δυο συνεχομενα οικοπεδα...

Link to comment
Share on other sites

Aπό τη στιγμή που δεν έχει γίνει αποδεκτή από τη Διοίκηση η ΝΣΚ 67/11 δεν εφαρμόζεται. Σου έστειλα και κάτι ακόμη, μεταγενέστερο να διαβάσεις. Για δες τι γράφει η γνωμοδότηση 8/18-12-012 της Εισαγγελίας του Αρείου Πάγου.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Pavlos33 said:

Aπό τη στιγμή που δεν έχει γίνει αποδεκτή από τη Διοίκηση η ΝΣΚ 67/11 δεν εφαρμόζεται. Σου έστειλα και κάτι ακόμη, μεταγενέστερο να διαβάσεις. Για δες τι γράφει η γνωμοδότηση 8/18-12-012 της Εισαγγελίας του Αρείου Πάγου.

αντε να ξεμπλεξω τωρα.....ευχαριστω πολυ Παυλε

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό που σου έστειλα το οποίο λέει και τεκμηριώνει το  ακριβώς το αντίθετο από την ΝΣΚ 67/11. Εξάλλου, όπως προείπαμε αν έχεις κτίριο κατοικίας μπορείς να εκδόσεις μόνη σου την άδεια ηλεκτρονικα και να μην βάλεις φυσικό φάκελο στην ΥΔΟΜ. 

Link to comment
Share on other sites

η ΝΣΚ  δεν ειχε  γινει αποδεκτη απο τον Υπουργό.

Οποιος θελει να την εφαρμοσει "παρανομει"

Προς ενημερωσή σου, διαβασε τις σκεψεις του κ. ΠΑΝΤΕΛΗ,

του οποιου και μονον ισχυει η γνωμοδοτηση και καμμία "ερμηνεια" κανενος  "άλλου"

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

(Από μεταφορά. Pavlos33)

καλησπέρα στο forum !

σε οικισμό κάτω των 2000 (οικισμός καψοράχης Αιτωλοκαρνανίας)  ζητάω από την πολεοδομία να μου δώσει τα ΦΕΚ που ορίζουν τους όρους δόμησης για τα εκτός σχεδίου και η απάντησής τους είναι ότι δεν ξέρουν ποια είναι και μου συνιστούν να πάω σε νομική συνδρομή ! Για τα εντός μου δίνουν κάποια αλλα μου λένε ότι έχουν υποστεί τροποποιήσεις και μου συνιστούν πάλι νομική συνδρομή !
Συνάδελφοι θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια συμβουλή ;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.