Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

δεξαμενη νερου εκτος σχεδιου πολεως-αδεια


Recommended Posts

Ζηταω συγγνωμη αν υπαρχει topic σχετικο, αν κ εψαξα κ δεν βρηκα απαντηση στο ερωτημα μου...σε οικοπεδο - κτημα 11 στρεμματων με γεωτρηση με αδεια...κ υπαρξη δεξαμενης νερου που απεχει απο τα ορια 10μ κ η χρηση της αρχικα ηταν αλλα κ εξακολουθει να ειναι η αρδευση του κτηματος...κ εχει κατασκευαστει απο το 1989...χρειαζεται να βγει οικοδομικη αδεια...???ρωταω γιατι ο "καλος" μου γειτονας την καταγγειλε στην πολεοδομια...ασχετα αν περυσι τη χρησιμοποιησαμε για να σβησουμε τη φωτια στο σπιτι του...να προσθεσω πως μεσα στο κτημα εχει χτιστει οικια η οποια χρησιμοποιει για τη λατρα της νερο απευθειας απο τη γεωτρηση...

 

Δεν ειμαι πολιτικος μηχανικος...

Link to comment
Share on other sites

Εκει που παραπέμπει ο Δημήτρης λέει:

Λεμπέση

 

38. ΔΕΞΑΜΕΝΕΣ ΝΕΡΟΥ: υπολογίζονται ως βοηθητικές κατασκευές με αναλυτικό, αφού

είναι κατασκευές που επιτρέπονται στον ακάλυπτο. Σε περίπτωση που έγινε χώρος κύριας

χρήσης δεν πρόκειται για αλλαγή χρήσης, αλλά για υπέρβαση Δόμησης και κάλυψης. Το

0,5 χρησιμοποιείται ανάλογα με τη θέση του, δηλαδή μόνο αν είναι βυθισμένο στο έδαφος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.