Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ρωγμές σε μπαλκόνι


alex27

Recommended Posts

Από πάνω το να αστοχήσουν οι αρμοί είναι λογικό καθώς είναι το πιο μαλακο υλικό (ο αδύναμος κρίκος) σίγουρα όμως η τροχιά της ρωγμής ακολουθεί παρόμοια πορεία με την κάτω. Από κάτω, θα έλεγα ότι έχει να κάνει με θερμοκρασιακές μεταβολές, αλλά δεν αποκλείω διαφορετικές παραμορφώσεις των 2 προβόλων μεταξύ τους, ώστε να παρουσιαστούν αυτες οι ρωγμές, ειδικά αυτή που είναι κοντά στη γωνία (κατω)

Link to comment
Share on other sites

Στα πλαίσια του forum πάντα, δεν νομίζω κάτι τέτοιο. επίσης μη δοκιμάσεις να στηρίξεις μπαλκόνι, ειδικά στη περιοχή της γωνίας γιατί θα αλλάξεις τις συνθήκες στηριξης και ποιος ξέρει μετά. Από το σχέδιο και τη περογραφή κρίνω μη άμεση επικινδυνότητα αλλά πάντα εντός πλαισίων φορουμ αγνώστων.

Σειρά μου για ερώτηση. Εφόσον ήρθε ο μηχανικός σου, γιατι δεν τον ρωτάς ή δεν τον εμπιστέυεσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Καλησπέρα σας θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος να μου αυτού του τύπου η τριχοειδείςIMG_20211224_102015373.thumb.jpg.a429f7487c6ac671c74d42b8bef82a88.jpg ρωγμές είναι επικίνδυνες; Τι κόστος επισκευής έχουν;

 

Σας ευχαριστώ πολύ καλές γιορτές!

Link to comment
Share on other sites

Αν φαίνονται στην φωτογραφία, δεν είναι τριχοειδείς...

Μάλλον όχι, και μάλλον δεν επισκευάζονται.
Αλλά, επειδή το θέμα είναι ιδιαιτέρως σοβαρό και οι πιθανές συνέπειες -αν τυχόν κάνω λάθος- τρομακτικές, συνιστώ αυτοψία μηχανικού και εξέταση από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AlexisPap said:

Αν φαίνονται στην φωτογραφία, δεν είναι τριχοειδείς...

Μάλλον όχι, και μάλλον δεν επισκευάζονται.
Αλλά, επειδή το θέμα είναι ιδιαιτέρως σοβαρό και οι πιθανές συνέπειες -αν τυχόν κάνω λάθος- τρομακτικές, συνιστώ αυτοψία μηχανικού και εξέταση από κοντά...

Καταλαβαίνω, σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 24/12/2021 at 3:39 ΜΜ, Panagiotis Misos said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος να μου αυτού του τύπου η τριχοειδείςIMG_20211224_102015373.thumb.jpg.a429f7487c6ac671c74d42b8bef82a88.jpg ρωγμές είναι επικίνδυνες; Τι κόστος επισκευής έχουν;

 

Σας ευχαριστώ πολύ καλές γιορτές!

Καλημερα ,εχω ακριβως τις ιδιες ρωγμες και εγω ,τελικα τι εκανες εβγαλες ακρη?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.