Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΤΕΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 156
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Όχι βγαίνω από την ταβέρνα πνιγμένος στα τσίπουρα και βγάζω thread με τίτλο:

 

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΤΕΙ

 

Εκτός και αν έπεσε χυλόπιτα από γκόμενα ΤΕ...

 

Αν διαβάζοντας κανείς όλη την συζήτηση καταλήγει να έχει αυτού του είδους τα επιχειρήματα τότε προφανώς υπάρχει έλλειψη επιχειρημάτων. Επιπλέον, οι αξιολογήσεις δεν μου λένε τίποτα όταν βλέπω την κατάσταση με τα μάτια μου.

Σε τελική ανάλυση όποιος είναι ευχαριστημένος με την υπάρχουσα κατάσταση, τις υπάρχουσες ειδικότητες, την παρούσα κατάσταση της εκπαίδευσης ας την υποστηρίξει. Αν όμως πραγματικά θέλουμε να αλλάξει κάτι, πρέπει να ξεκινήσουμε επανεξετάζοντας τις ίδιες τις δικές μας απόψεις εως σήμερα. Το ότι δεν έχει επιτευχθεί τίποτα θα πρέπει να μας πει κατι.

 

Αξιολογήσεις και άλλα ουτοπικά μπορεί να προταθούν αλλά μην ξεγελάτε τον εαυτό σας. Ποιοι θα κάνουν την αξιολόγηση; Ποιοι θα αποφασίσουν για τα πράγματα; Οι ίδιοι που είναι σήμερα στις καίριες θέσεις δεν θα αποφασίσουν; Ή μήπως η πρόταση σας προϋποθέτει την αλλαγή όλης της ελληνικής πραγματικότητας από την μια μέρα στην άλλη; Προφανώς υπάρχουν πάρα πολλοί, όπως κι εσείς, που είναι ευχαριστημένοι, βολεμένοι όπως θες πες το και συνεπώς δεν αλλάζει τίποτα.

 

Όπως και να έχει η πραγματικότητα και η καθημερινότητα έρχονται πάντα να τα ισοπεδώσουν όλα.

 

Λυπάμαι που σε συζήτηση για τόσο σοβαρά θέματα κάποιοι το ρίχνουν στην τρελίτσα γιατί δυστυχώς αυτό δεν οδηγεί πουθενά. Επίσης, απόψεις του τύπου να κλειδωθεί το θέμα γιατί ενοχλεί, νομίζω είναι λίγο επικίνδυνες...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που σε συζήτηση για τόσο σοβαρά θέματα

 

Συγνώμη...δηλαδή είναι σοβαρό το θέμα με τίτλο:

 

ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΤΕΙ ???

 

Επιπλέον, οι αξιολογήσεις δεν μου λένε τίποτα όταν βλέπω την κατάσταση με τα μάτια μου.

 

Αυτό ακριβώς !!! Και επειδή βλέπουμε για αυτό λέμε κλείσιμο ΑΕΙ και ΤΕΙ !!!

 

Εκτός αν εσύ θεωρείς σοβαρή πρόταση κλείσιμο μόνο τα ΤΕΙ...

 

Τότε αλλάζει το θέμα...να φωνάξουμε και τον Λάζαρο να μιλήσετε σοβαρά οι δυο σας και να μας λέτε για το γαλαξιακό επίπεδο των Ελληνικών ΑΕΙ...

Edited by Pappos
Link to comment
Share on other sites

Τνα φωνάξουμε και τον ******* να μιλήσετε σοβαρά οι δυο σας και να μας λέτε για το γαλαξιακό επίπεδο των Ελληνικών ΑΕΙ...

 

Με βλέπεις σαν εχθρό σου και δεν θα έπρεπε .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:grin: :grin: :grin: :grin: που το κατάλαβες βρε θηρίο; με ξεσκέπασες!

 

πέρα από τα αστεία όμως, είμαι σε διατεταγμένη υπηρεσία να δείξω σε όσους περισσότερους γίνεται το κόκκινο χαπάκι, μήπως και το καταπιούν και δούνε πόσο βαθιά φτάνει η τρύπα του λαγού..τόσο βαθιά που δεν τους αφήνει να δουν ότι και οι ίδιοι είναι μέσα..

 

ίσως τελικά πρέπει να αλλάξω το όνομα μου σε Μορφέας.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

............................................ Γιατί ασχολούμε καν;...........................................................

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.