Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εσωτερικές διαρρυθμίσεις διαμερίσματος


Recommended Posts

@dimitris gm δεν απαγορεύει κάτι ο κανονισμός πολυκατοικίας! Ο ιδιοκτήτης μου έχει και το 65% της πολυκατοικιας..οποτε δεν θ α χω κάποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

@dimitris gm δεν απαγορεύει κάτι ο κανονισμός πολυκατοικίας!

 

πολυ καλο  αυτο

 

Ο ιδιοκτήτης μου έχει και το 65% της πολυκατοικιας..οποτε δεν θ α χω κάποιο πρόβλημα!

 

αυτο  το 65%, εχει σχεση με το τι θα εκανε  εάν το απαγορευε ο κανονισμος...για να πηγαινατε δικαστικως σε τροποποιηση του κανονισμου...

καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πως ορίζονται οι μικρής έκτασης εσωτερικές επισκευές ή διασκευές και ποια η διαφορά με τις εσωτερικές διαρρυθμίσεις?

Στην περίπτωση μου έχω καθαίρεση τοιχοποιίας μεταξύ χωλ και σαλονιού + καθαίρεση τοιχοποιίας μεταξύ κουζίνας και σαλονιού και δημιουργία πασου

Θέλει ΕΕΜΚ ή δεν απαιτείται?

 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

θα το συγκρινεις με το 29 παρ. ιζ...

επομενως, στην περίπτωσή σου,  μπορει να απαιτειται οικοδομικη  αδεια, αν θιγονται τα στοιχεία του φέροντος....

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δεν θίγονται, πρόκειται περι καθαίρεση τοιχοποιίας. Το θεμα μου ειναι αν απαιτειται ΕΕΜΚ ή οχι.

Ποια η διαφορα μεταξυ 'εσωτερικων διαρρυθμισεων' και ' μικρής έκτασης εσωτερικων επισκευων ή διασκευων' ?

Link to comment
Share on other sites

samourg

Με την ΕΕΜΔΚ ενημερώνεται και η κάτοψη της άδειας, ενώ διαφορετικά σε περίπτωση ελέγχου θα προκύπτει πολεοδομική παράβαση...

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη σου λοιπόν να εκδοθεί ΕΕΜΚ.

Αν προχωρήσει χωρίς άδεια (ως μικρής έκτασης εσωτερικές επισκευές ή διασκευές) θα προκύπτει πολεοδομική παράβαση, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2019 at 10:23 ΠΜ, samourg said:

Πως ορίζονται οι μικρής έκτασης εσωτερικές επισκευές ή διασκευές και ποια η διαφορά με τις εσωτερικές διαρρυθμίσεις?

Στην περίπτωση μου έχω καθαίρεση τοιχοποιίας μεταξύ χωλ και σαλονιού + καθαίρεση τοιχοποιίας μεταξύ κουζίνας και σαλονιού και δημιουργία πασου

Θέλει ΕΕΜΚ ή δεν απαιτείται?

 

Ευχαριστώ 

Από την στιγμή που έχεις γκρεμίσματα πρέπει να εκδοθεί ΕΕΔΜΚ. Αν έρθει η αστυνομία κ γκρεμίζεις είναι αυτόφωρο για τους εργάτες κ τον ιδιοκτήτη. Μικρής έκτασης επισκευές είναι για παράδειγμα μου φούσκωσαν τα σανίδια κ τα αντικαθιστώ. Μικρής έκτασης διασκευές είναι για παράδειγμα τοποθετώ πλακάκια πάνω στο μωσαϊκό ή στο μάρμαρο. Καθαίρεση τοιχοποιίας θέλει ΕΕΔΜΚ.

 

Edited by *olga*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα. Στις εσωτερικές διαρρυθμίσεις η μεταβολή των ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων..  τι περιλαμβάνει; Μετακίνηση μπάνιου, αλλαγή θέσης ειδών υγιεινής;  Δημιουργία μπάνιου δίπλα από το παλιό; Έχει να κάνει με τις κάθετες στήλες; 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.