Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

AutoCad - 06.5 Cadware


domie

Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος στα 64bit τρέχει από το 2011 και μετά όπως λες.

Σε vitrual mode λογικά θα τρέξει αλλά είναι πιθανο να πηγαίνει αρκετά αργά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω σχεδιάσει ένα κτίριο και θέλω να το μεταφέρω στην τρισιδιάστατη μορφή του σε ένα άλλο σχεδιο που βρίσκεται σε άλλο αρχείο. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αντγράψω όπως ακριβώς το βλέπω? ( τρισδιάστατο και να μεταφερθεί όπως είναι ?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορείς να το μεταφέρεις όπως το βλέπεις δλδ σαν 3D αλλά χωρίς να είναι 3D.

Υπάρχει μια εντολή στα Εργαλεία του Cadware. 3D σχέδιο σε 2D Προβολή. Αντιγράφει την εικόνα που βλέπεις και την βάζει σε νέο σχέδιο σαν γραμμές. Το παίρνεις και το βάζεις όπου θέλεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

καλησπέρα. είμαι νέος χρήστης του cadware και έχω σπάσει το κεφάλι μου γιατί δεν μου  εμφανίζει στην κάτοψη μία σκάλα με τυχαία μεταρρύθμιση με ύψος 3.00 μέτρα & πλάτος σκάλας  1,00  μέτρο. μου βγάζει μήνυμα  ' υπολογισμός ριχτιών.....100zero length line created at (9.35 ,6.90,0.00 )- bad argument 2d / 3d nil '

έχει κάποιος ιδέα  τι συμβαίνει ? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι σχετικά παλιός χρήστης του cadware, μου έχει τύχει και μένα το συγκεκριμένο σε κάποια σχέδια μπλοκάρει η ρουτίνα της σκάλας και δεν προχωράει...

 

Μάλιστα είχα μιλήσει παλιότερα και με την υποστήριξη και δεν είχαν καταφέρει να εντοπίσουν το λάθος.

 

Ως λύση, άνοιξε ένα κενό αρχείο και και φτιάξε την σκάλα εκεί. Λογικά θα στην κάνει. Μετά κάνε copy/paste σε 2d + 3d την σκάλα από το νέο σχέδιο στο παλιό.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μας βοηθούσε να διορθώσουμε το λάθος στο CADware (αν υπάρχει), αν στέλνατε το σχέδιο με τη χάραξη της σκάλας που θέλετε να δημιουργήσετε. Μπορείτε να στείλετε το σχέδιο στο email:  art-promo  @  art-cad.gr   (χωρίς τα κενά πριν και μετά από το @).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας

Έχω εγκαταστήσει το cadware 2006 σε μηχάνημα με windows 7 32bit και κάθε φορά που το ανοίγω μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης εγκατάστασης. Βάζω τον νέο κωδικό, μου τον κάνει αποδεκτό αλλά την επόμενη φορά που μπαίνω μου ξαναζητάει.  Έχω δοκιμάσω όλα τα compatibility mode αλλά συνεχίζει να μην κρατάει τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω εγκαταστήσει το cadware 2006 σε μηχάνημα με windows 7 32bit και κάθε φορά που το ανοίγω μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης εγκατάστασης. Βάζω τον νέο κωδικό, μου τον κάνει αποδεκτό αλλά την επόμενη φορά που μπαίνω μου ξαναζητάει.  Έχω δοκιμάσω όλα τα compatibility mode αλλά συνεχίζει να μην κρατάει τον κωδικό.

Δες τι δικαιώματα έχεις στα win 7, όταν βάζεις κωδικό. Δοκίμασε να είσαι administrator.

Δες μήπως κάποιοι φάκελοι έχουν έξτρα προστασία και δεν επιτρέπουν εγγραφή αρχείων.

Δεν είμαι σίγουρος ότι τα παραπάνω θα σου λύσουν το πρόβλημα αλλά δοκίμασέ τα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα έχω το Cadware 2009 και από χθες μου βγάζει το συγκεκριμένο πριν εκκινήσει και δεν φορτώνει καθόλου. Υποθέτω ότι έχει κάποια σχέση με την vba, ευχαριστώ.

 

cadw.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28/8/2019 at 12:51 ΜΜ, akis73 said:

Καλησπέρα έχω το Cadware 2009 και από χθες μου βγάζει το συγκεκριμένο πριν εκκινήσει και δεν φορτώνει καθόλου. Υποθέτω ότι έχει κάποια σχέση με την vba, ευχαριστώ.

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Από την ART μου είπαν ότι δεν ξέρουν τι γίνεται. Πριν από μερικές μέρες έγινε αναβάθμιση στα windows 10 και το πρόβλημα λύθηκε. Κάτι είχε συμβεί με τα Windows.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.