Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μετατροπή αρχείου από dwg σε pdf και από pdf σε dxf


jimis9497

Recommended Posts

Αυτό εδώ είναι freeware απλά σου βάζει ένα watermark στην άκρη του pdf.

Εάν θες να το αγοράσεις έχει $69 τσάμπα πράμα....

 

h**p://www.print-driver.com/howto/convert_autocad_to_pdf.html

 

 

Σε τετοιες περιπτωσεις κανεις αντικατασταση την εικονα αυτη απο τον φακελο εγκαταστασης του προγραμματος με μια εικονα 1*1 πιξελ και ησυχασες :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπέρα

 

έχω μια ερώτηση ...κατα την μετατροπή του αρχείου dwg se pdf. κάνω όλη την διαδικασία που αναφέρει ο ilias αλλά ένω στο priview δείχνει το σχέδιο μου κανονικά στο κέντρο της σελίδας μου , όταν ανοίγω το pdf δεν είναι κεντρικά με αποτελεσμα να λείπει ένα κομμάτι από το σχεδιο μου.μπορεί κάποιος να φανταστεί γιατί γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και όπως λέει ο Ηλίας ****************************************προτείνω να βρεις ένα pdf professional το οποίο (αν το ρυθμίσεις κατά την εγκατάσταση) σου εμφανίζει στο παράθυρο του plot ένα εικονικό εκτυπωτή pdf o οποίος σου μετατρέπει τα σχέδια σε pdf χωρίς καμιά άλλη ρύθμιση (χαρτί ,μελανί κτλ) με τα πάχη των γραμμών με το μέγεθος του χαρτιού που έχεις ρυθμίσει στο autocad (και είσαι έτοιμος για εκτύπωση)

 

Παρακαλώ διαβάστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι συνάδελφοι αντιμετωπίζω ένα άλλο πρόβλημα και δεν κατάφερα να βρω ακόμα τι φταίει.

Σχεδιάζω κανονικά στο AutoCAD με διαφορετικά πάχη layers, οπότε όταν κάνω το dwg -->pdf και το ανοίγω, κάποιες γραμμές βγαίνουν πιο "χοντρές" από το πάχος που έχω ορίσει. Γιατί συμβαίνει αυτό, το παρατήρησε και κάπιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να ρυθμίσεις τα πάχη και στο πρόγραμμα που μετατρέπει dwg σε pdf

(ανάλογα με το πάχος και το αντίστοιχο χρώμα)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα

 

Γνωρίζει κανεις freeware προγραμμα που να παραγει pdf αρχειο απο dwg?. Exω το primopdf αλλα το προβλημα είναι ότι παράγει εως και Α3 σελιδα, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει καλή ευκρίνεια σε μεγάλα σχεδια.

 

Παρατήρηση: Χρησιμοποιείτε την αναζήτηση πριν ανοίξετε καινούργιο θέμα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, iovo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα

 

Γνωρίζει κανεις freeware προγραμμα που να παραγει pdf αρχειο απο dwg?. Exω το primopdf αλλα το προβλημα είναι ότι παράγει εως και Α3 σελιδα, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει καλή ευκρίνεια σε μεγάλα σχεδια.

 

Παρατήρηση: Χρησιμοποιείτε την αναζήτηση πριν ανοίξετε καινούργιο θέμα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, iovo.

το cutepdf είναι μακράν το καλύτερο για αυτή τη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.