Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τηλεμετρία σε Solaredge


barongr

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος πως πρέσαρες σωστά το πριζάκι και έβαλες τα καλώδια στην κλέμα με τη σωστή σειρά; Αν δεν το έχεις ξανακάνει είναι λίγο ζόρικο τις πρώτες φορές :mrgreen: Πόσο μήκος έχει το utp καλώδιο; μήπως ταξιδεύει μαζί με κανά παροχικό; μήπως είναι πουθενά κομμένο; Το routerάκι δίνει κανονικά IP σε άλλες συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Σε ένα solaredge 10K όταν τον συνδέω στο portal μου ανεβάζει την παραγωγή μόνο της συγκεκριμένης μέρας και όχι και των προηγούμενων. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως έχει παλιό firmware;

Link to comment
Share on other sites

tsoukahara: Ναι το γνωρίζω αυτό, σε όλους τους άλλους που δεν έχουν μόνιμα internet τόσες μέρες μου ανεβάζουν, αυτός ο ένας όμως μου ανεβάζει μόνο της συγκεκριμένης μέρας!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να μην ανοίγω νέο θέμα, επειδή μου ζήτησαν να πάω σε ένα 100άρι πάρκο να κάνω την τηλεμετρία μπορεί κάποιος να μου πει περίπου τι μπορώ να ζητήσω από χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γατί  μας ζητάτε να σας πούμε τιμές (€) χωρίς να μας παραθέτεται κάποια βασικά στοιχεία

 

δλδ τα ευρω που θα πάρετε ειναι το πρόβλημα σας?

Link to comment
Share on other sites

@gregmav: ευχαριστώ!

@νικοστρι: Είναι 5 inverters Danfoss των 20 και μου ζήτησαν τηλεμετρία και ήθελα να μάθω τι τιμές υπάρχουν στην αγορά,αν υπάρχουν..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.