Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συνάδελφε, εκτιμώ πως η φωτογραφία θα ταίριαζε καλύτερα σε κάποιο από τα αντίστοιχα θέματα της "κουβέντας" όπως π.χ. το "τεχνική...πατριδογνωσία" όπου υπάρχουν φωτογραφικές τεκμηριώσεις από διάφορα κατά τόπους χαρακτηριστικά που συναντούμε και θα ήταν καλύτερο να την μεταφέρεις εκεί για να μην βαραίνουν τα τεχνικά θέματα με άρχεια (φωτογραφίες,σχέδια κλπ.) τα οποία δεν αποτελούν τμήμα της κουβέντας ώς επεξηγηματικά στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χαίρετε. Θέλω να νοικιάσω ένα χώρο για χρήση καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος που το πεζοδρόμιο του είναι παρόδια στοά. Και θέλω να βγάλω τραπεζοκαθίσματα εκεί. Μπορείτε να με βοηθήσετε εξηγώντας μου εάν επιτρέπεται ή όχι? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνθείτε σε μηχανικό. Είναι δυνατόν να συμβουλεύεστε ένα μάτσο ανθρώπους αγνώστων στοιχείων και γνώσεων σε ένα forum, αντί να αναθέσετε την υπόθεση σας σε έναν επαγγελματία ο οποίος θα σας απαντήσει με υπευθυνότητα?? Αυτό επί της ουσίας, το οποίο γράφω ως μηχανικός και συμμετέχων.

Οσο για το τυπικό της υπόθεσης γράφοντας ως μέλος της ομάδας διαχείρισης, παρακαλώ αναρτήστε το ερώτημα σας στην σωστή κατηγορία η οποία είναι τα "θέματα ιδιωτών" γιατί η ανάρτηση σας σύντομα θα διαγραφεί από το παρόν θέμα. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Έθεσα το θέμα σε "θέμα" που λέγεται "Παρόδια Στοά". Όσο για το ότι πρέπει να απευθυνθώ σε μηχανικό, αυτό νομίζω πως κάνω. Θέτω ένα ερώτημα σε forum του "michanikos.gr" επειδή σε οποιονδήποτε μηχανικό και να απευθυνόμουν, το ίδιο άγνωστος με εσάς θα μου ήταν. Ευχαριστώ για την απάντηση, θα θέσω το ερώτημα και στο "Θέματα ιδιωτών" κι αν δεν πάρω απάντηση θα ακολουθήσω τη συμβουλή σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Σε συνεχές σύστημα στον Πειραία με υποχρεωτική παρόδια στοά, φτιάχνω κτίριο με πλευρές >=9μ και αφήνω δ & κολλάω ή αφήνω δ/δ.

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά λύση είναι η πιο σωστή σαν θέση κτιρίου. Το κτίριο θα περάσει ΣΑ

Εγω υποστηρίζω την τελευταία. δηλ. αυτή που η όψη του κτιρίου έρχεται περασιά με τις υπόλοιπες όψεις.

Ευχαριστώ όποιον απαντήσει...

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.